archiwum

Prof. Miłosz Jaguszewski w Komitecie Naukowym Kongresów ESC

Udostępnij:

Profesor Miłosz Jaguszewski z I Kliniki Kardiologii GUMed został powołany do jednego z komitetów zarządu głównego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Komitetu Naukowego Kongresów (CPC) ESC. Zakres działalności eksperta obejmować będzie przede wszystkim tematykę interwencji sercowo-naczyniowych.

– European Society of Cardiology, dzięki szerokiemu zakresowi działalności naukowej i edukacyjnej, zdobyło międzynarodową renomę za innowacyjność w dziedzinie medycyny sercowo-naczyniowej – mówi prof. Miłosz Jaguszewski. – Ambicją Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego jest istotne zwiększenie udziału jego członków w budowaniu siły ESC poprzez połączenie doskonałości zawodowej, profesjonalizmu, ale i zaangażowania naukowego. Dzięki ścisłej współpracy z prezesem PTK prof. Robertem Gilem, prezesem ESC Thomasem Luescherem będę miał przyjemność reprezentować w ESC naszą klinikę oraz PTK w nadchodzącej kadencji zarządu ESC. To dla mnie duży zaszczyt, ale i konkretne zobowiązanie – stwierdza.

ESC działa na rzecz poprawy prewencji, diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia

European Society of Cardiology jest niezależnym towarzystwem zawodowym, które działa na rzecz poprawy prewencji, diagnostyki i leczenia oraz pogłębiania naukowego zrozumienia chorób układu krążenia. ESC składa się z 57 narodowych towarzystw kardiologicznych, które zrzesza około 100 tysięcy członków, w tym kardiologów, pielęgniarki kardiologiczne i profesjonalistów, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę i aktualizować umiejętności w zakresie medycyny serca i naczyń. Działania towarzystwa nadzorują specjalne komitety.

Prof. Miłosz Jaguszewski jest zastępcą ordynatora Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej UCK w Gdańsku. Jest współtwórcą i głównym badaczem pierwszego Międzynarodowego Rejestru Takotsubo, a także pomysłodawcą i koordynatorem realizowanego w GUMed Young Scientist Program przeznaczonego dla młodych naukowców studiujących w gdańskiej uczelni. Jest również współautorem patentu urządzenia izolującego pacjenta z podejrzeniem choroby zakaźnej poprawiającego bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego w czasie pandemii COVID-19.

Jest autorem i współautorem ponad 200 artykułów naukowych publikowanych w najlepszych czasopismach naukowych, w tym „New England Journal of Medicine”, kierownikiem wielu projektów naukowych, członkiem licznych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, redaktorem naczelnym „Cardiology Journal”, czasopisma naukowego umieszczonego na liście filadelfijskiej.

W 2021 r. profesor otrzymał tytuł doktora honoris causa Międzynarodowego Uniwersytetu Europejskiego w Kijowie (IEU) w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju medycyny.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.