Rusza III edycja międzynarodowego konkursu Instytutu Matki i Dziecka
Tagi: | Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, konkurs, ochrona zdrowia, innowacje, matka, dziecko, zdrowie, Bartłomiej Chmielowiec |
Autorzy innowacyjnych pomysłów z całego świata po raz trzeci zmierzą się w prezentacji swoich pomysłów przed najwyższej klasy polskimi ekspertami branżowymi. Już niebawem innowatorzy zaprezentują rozwiązania mające zmieniać przyszłość opieki zdrowotnej dla kobiet i dzieci.
14 maja 2024 r. wystartowała III edycja konkursu „Mother and Child Startup Challenge” organizowanego przez polski Instytut Matki i Dziecka wraz z towarzyszącymi mu szpitalami – informuje w komunikacie Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.
Konkurs łączy państwowe podmioty medyczne i sektor prywatny we wspólnym dziele zrewolucjonizowania usług medycznych. Inicjatywa ta ma za zadanie promować kreatywność oraz wspierać rozwój innowacji z obszaru zdrowia kobiet i dzieci.
Inicjatywa dla innowacji
Celem tej inicjatywy jest nie tylko wyróżnienie najlepszych pomysłów i wsparcie twórców. Ten konkurs to również (jeśli nie przede wszystkim) szansa na znalezienie odpowiedzi na wiele problemów i wyzwań trapiących system opieki zdrowotnej.
– Z satysfakcją uczestniczę w Radzie Programowej konkursu „Mother and Child Startup Challenge”, który również pokazuje najlepsze cechy podmiotów działających w systemie ochrony zdrowia. Obserwuję poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, gotowość na nowe wyzwania oraz bliską współpracę na rzecz pacjentów – mówi Barłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta.
W poprzedniej edycji 51 firm z całego świata konkurowało o możliwość wprowadzenia swoich innowacyjnych pomysłów do 6 publicznych szpitali na terenie Polski.
Cenna baza wiedzy
Uczestnicy powalczą nie tylko o nagrodę w postaci wdrożenia swoich innowacji w funkcjonujących szpitalach, ale też wsparcie merytoryczne i materialne. Jak wskazują organizatorzy, konkurs jest też okazją do nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz zdobycia nowych umiejętności. To szansa dla ambitnych innowatorów, pragnących uczestniczyć w transformacji rynku usług medycznych – czytamy.
Co istotne, powstające raporty dotyczące zgłoszonych w konkursie innowacji i zawarte w nich informacje stanowią cenną bazę wiedzy dla personelu medycznego i innowatorów z całego świata – podkreśla Instytut Matki i Dziecka.