123RF

Trwa XXXV Światowy Kongres Audiologii (WCA)

Udostępnij:
Światowy Kongres Audiologii (World Congress of Audiology) odbywa się po czteroletniej przerwie, od 10 do 13 kwietnia. Wydarzenie – organizowane stacjonarnie – jest jednym z pierwszych spotkań naukowców z dziedziny audiologii, otolaryngologii, foniatrii, inżynierii biomedycznej i telemedycyny odbywających się w czasie pandemii.
Organizatorem WCA jest International Society of Audiology, a gospodarzami tegorocznej edycji kongresu są: Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Narządów Zmysłów. Organizatorzy są przekonani, że po tak długiej przerwie kongres stanie się ważnym i interesującym forum wymiany wiedzy na temat nowoczesnego podejścia do leczenia niedosłuchów.

Tematyka konferencji obejmuje szeroki zakres audiologii, akustyki, inżynierii klinicznej, foniatrii, biocybernetyki, otolaryngologii i wielu dziedzin pokrewnych.

– Kilkuset ekspertów z całego świata omawia najważniejsze tematy z różnych dziedzin medycyny. Są to m.in. audiologiczne aspekty różnych implantów słuchowych, najlepsze międzynarodowe praktyki w audiologii, aparaty słuchowe w praktyce klinicznej, badania przesiewowe słuchu u dzieci w wieku szkolnym i dorosłych, leczenie częściowej głuchoty czy telemedycyna w audiologii. Powierzenie nam organizacji takiego kongresu było ukoronowaniem wielu lat pracy, badań i naszych działań na polu klinicznym i edukacyjnym. To dla nas zaszczyt – opowiada prof. Henryk Skarżyński, prezydent kongresu.

Naukowcy dyskutują także o ubytkach słuchu związanych z wiekiem, diagnostyce słuchu, elektrofizjologii słuchowej, przetwarzaniu słuchowym, biocybernetyce, dospawaniu implantów ślimakowych, a także szumach usznych i psychoakustyce.

W minioną niedzielę organizatorzy zaprosili uczestników do Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach koło Warszawy. Była to wyjątkowa okazja do zwiedzenia nowoczesnego ośrodka medycznego, badawczego i edukacyjnego, podejrzenia pracy chirurgów na bloku operacyjnym podczas zaplanowanych operacji pokazowych, które przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.