Zaplecze kliniczne dla chirurgii onkologicznej w Szpitalu Wolskim
Tagi: | Szpital Wolski, Ryszard Czekalski, Filip M. Szymański, Tomasz Miłek, Jarosław Jóźwiak, Robert Mazur, Elżbieta Lanc |
W Szpitalu Wolskim w Warszawie został otwarty Zakład Chirurgii Onkologicznej Instytutu Nauk Medycznych WMCM UKSW. – Współpraca uczelni i szpitala gwarantuje usługi medyczne na najwyższym poziomie – podkreślił Jarosław Jóźwiak, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Miasta st. Warszawy.
W uroczystym otwarciu zakładu powstałego na bazie leczniczej Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z częścią urazową wzięli udział m.in. rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. prof. Ryszard Czekalski, dziekan WMCM prof. n. med. i n. o zdr. Filip M. Szymański, władze szpitala i oddziału, a także przedstawiciele władz Warszawy.
Jak zaznaczył rektor, nowo otwarty zakład bardzo dobrze wpisuje się w strukturę uniwersytetu i wydziału medycznego, a jego kierownikiem decyzją władz rektorskich został dr hab. n. med. Tomasz Miłek, prof. uczelni, dotychczasowy ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
Zarówno prezes zarządu Szpitala Wolskiego Robert Mazur, jak i Elżbieta Lanc, członek zarządu, podkreślali, że współpraca z UKSW wprowadza szpital w bardzo ważny segment badawczy.
– To kolejny zakład, który otwieramy, drugi w naszym szpitalu pod auspicjami UKSW. Rozwijamy się badawczo, a jednocześnie wracamy do tradycji akademickich. Już przed wojną ten szpital i ten oddział był kliniką, mamy zatem doświadczenia akademickie i chcemy te tradycje kontynuować – powiedział Robert Mazur.
Na korzyści wynikające z posiadania oddziałów oraz zakładów klinicznych zwrócił uwagę także Jarosław Jóźwiak, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Miasta st. Warszawy.
– To, że w szpitalu powiatowym, jakim jest Szpital Wolski, otwieramy oddziały kliniczne, pokazuje, jak ważne dla nas jest, aby nasze szpitale świadczyły usługi na najwyższym poziomie i w najwyższej możliwej specjalizacji. Tworzenie klinik pokazuje, że tutaj pacjenci będą mogli nie tylko otrzymać świetną opiekę medyczną, ale także będą mieli dostęp do najnowocześniejszej wiedzy medycznej, którą uczelnia będzie rozpowszechniała. Współpraca uczelni i szpitala gwarantuje usługi medyczne na najwyższym poziomie – powiedział.