Edukacyjne Wyspy Orange dla małych pacjentów

Udostępnij:
Fundacja Orange rozpoczyna kolejny ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał z myślą o dzieciach przebywających w szpitalach. W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka oraz na 14 innych oddziałach dziecięcych na terenie całego kraju Fundacja stworzyła nowoczesne stanowiska edukacyjne. To sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, wyposażony w gry i programy edukacyjne, bajki do słuchania oraz materiały multimedialne. Dzięki nim mali pacjenci będą mogli spędzać czas w sposób ciekawy i rozwojowy. Ambasadorem projektu jest aktorka Katarzyna Figura.
Najnowszy projekt Fundacji Orange jest nowoczesną odsłoną a zarazem kontynuacją prowadzonego od lat programu „Telefon do mamy”. „Od początku naszej działalności dbamy o to, aby pobyt dziecka w szpitalu był jak najbardziej przyjazny i twórczy, a mali pacjenci mogli pomyśleć o czymś innym niż tylko o chorobie. Ich naturalne potrzeby to przecież rozwój i zabawa, a dzieci uczą się w każdej sytuacji i każdym miejscu. Postanowiliśmy stworzyć im do tego odpowiednie warunki i idąc z duchem czasu wprowadzić na oddziały dziecięce multimedialne narzędzia edukacyjne” – mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange.
Intencją Fundacji jest stworzenie na oddziałach dziecięcych nowoczesnej przestrzeni do nauki i zabawy. Warto, aby pobyt w szpitalu dzieci mogły wykorzystać w sposób atrakcyjny i inspirujący. Edukacyjne Wyspy Orange będą odrywać je od szpitalnej nudy. Wyposażono je w wyselekcjonowane programy, gry edukacyjne, bajki do słuchania (audiobooki) oraz materiały multimedialne, które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. W zależności od możliwości danej placówki, stanowiska będą mogły być także podłączone do Internetu. Dzięki temu, mali pacjenci będą mogli w bezpieczny sposób korzystać z sieci, a także kontaktować się z rodziną czy kolegami, wykorzystując komunikatory online.

„Jestem od dawna zaangażowana w program „Telefon do mamy” i bardzo się cieszę, że Fundacja Orange go kontynuuje i rozwija. Wiem, że pobyt w szpitalu i rozłąka z rodzicami oraz rówieśnikami spowodowana chorobą to dla dziecka stresujące doświadczenia. Dlatego tak ważne są rozwiązania ułatwiające kontakt z najbliższymi oraz możliwość mądrej zabawy w przerwach pomiędzy zabiegami” – mówi aktorka, ambasadorka programu Katarzyna Figura.

Inauguracja nowego projektu Fundacji Orange odbyła się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, który od dawna dokłada wielu starań, aby pobyt dziecka w szpitalu nie był czasem straconym dla jego edukacji i rozwoju. „Edukacyjne Wyspy Orange niosą ze sobą wiele pozytywnych aspektów dla rozwoju dziecka przebywającego w szpitalu. W moim przekonaniu kluczowa jest tu możliwość odwrócenia uwagi małych pacjentów od szpitalnej, często trudnej rzeczywistości. Dodatkowo interaktywne zabawy stymulują funkcjonowanie poznawcze dzieci w zakresie: koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięci oraz logicznego myślenia, przy okazji pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Projekt sprzyja również interakcjom oraz budowaniu relacji z innymi dziećmi” – mówi Anna Gryczewska - psycholog z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Nowoczesne stanowiska multimedialne zostały uruchomione przez Fundację Orange pilotażowo w 15 oddziałach szpitalnych w całej Polsce. W miarę rozwoju programu, kolejne będą sukcesywnie instalowane w następnych placówkach. Patronem medialnym projektu "Wyspy Edukacyjne Orange" jest magazyn "Przedszkolak", pismo przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 6 lat należące do portfolio wydawnictwa Edipresse Polska.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.