Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Dawid Murawa dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu?

Udostępnij:

W kuluarach Sejmiku Województwa Wielkopolskiego mówi się tylko o jednej osobie jako o dyrektorze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. To Dawid Murawa, jeden z radnych, były pracownik Katedry Chirurgii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, były szef kliniki chirurgii onkologicznej, przed laty związany z Platformą Obywatelską, a obecnie z Lewicą.

Pod koniec sierpnia z funkcji dyrektora największego szpitala w regionie zrezygnował Piotr Nowicki – „Menedżer Zdrowia” informował o tym jako pierwszy.

Podmiotem zarządza Violetta Magiera, dotychczasowa zastępczyni do spraw pielęgniarstwa, ale tylko jako pełniąca obowiązki.

Kto zatem będzie kierował Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu?

– W kuluarach Sejmiku Województwa Wielkopolskiego mówi się tylko o jednej osobie. To jeden z radnych, były szef kliniki chirurgii onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Przed laty związany z Platformą Obywatelską, a obecnie z Lewicą – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Prof. Dawid Murawa pracował w Katedrze Chirurgii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii onkologicznej w Lubuskiem. Od lat zaangażowany jest w politykę – przez długi czas był ekspertem od spraw zdrowia w poznańskiej i wielkopolskiej Platformie Obywatelskiej. Potem związał się z Lewicą, z list której (nieskutecznie) startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Murawa jest z jednym z dwojga radnych tego ugrupowania w sejmiku.

– O tym, że ma zostać dyrektorem Szpitala Wojeówódzkiego w Poznaniu, mówi się już od września, jak tylko odszedł poprzednik – mówi „Gazecie Wyborczej” jeden z radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku.

Prof. Murawa w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” potwierdza, że jest zainteresowany kierowaniem Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu, ale niczego nie przesądza.

– Nie wiem, czy w ogóle wystartuję w konkursie, choć oczywiście poważnie to rozważam, to jedna z opcji – stwierdza Murawa.

– Po rezygnacji z pracy w Zielonej Górze [we wrześniu 2024 r. – red.], gdzie nie można było już dogadać się z dyrekcją, pojawiło się pięć, sześć różnych propozycji zawodowych. Powiedzmy, że trzy z nich są bardzo poważne, a jedna pochodzi z Warszawy. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach – tłumaczy radny.

Przeczytaj także: „Wojciech Zawalski szefem szpitala klinicznego”.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.