Jak zarządzać ryzykiem w opiece zdrowotnej?

Udostępnij:
Tylko do końca września trwa rekrutacja na I edycję studiów podyplomowych „Zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej”, które są w 100% finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Studia skierowane są do przedstawicieli kadry zarządzającej instytucji leczniczych (dyrektorów, kierowników, ordynatorów, pielęgniarek oddziałowych, głównych księgowych), zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Projekt jest realizowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Studia powstały w odpowiedzi na potrzebę poprawy jakości zarządzania placówkami poprzez podniesienie kompetencji menedżerów w zakresie zarządzania ryzykiem. Program obejmuje kwestie dotyczące zarządzania podmiotami leczniczymi, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z przekształceniami jednostek opieki zdrowotnej w spółkę prawa handlowego. Tematyka zajęć została opracowana we współpracy z praktykami i teoretykami oraz w oparciu o wyniki badania „Analiza potrzeb szkoleniowych personelu medycznego oraz pracowników wykonujących zawody niemedyczne w ramach systemu opieki zdrowotnej w Polsce”, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Projekt studiów powstał w odpowiedzi na konkurs zamknięty nr MZ_2.3.4_1_2012 w ramach Poddziałania 2.3.4 – „Rozwój kwalifikacji kadr służący podniesieniu jakości zarządzania w ochronie zdrowia”, ogłoszony przez Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia, pełniący funkcję Instytucji Wdrażającej dla Działania 2.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ten sposób uzupełniliśmy naszą ofertę edukacyjną o zajęcia istotne pod kątem wyzwań, jakie stawia dzisiejszy rynek usług medycznych – mówi kierownik studiów dr Dominika Gadowska.

Kandydaci zainteresowani udziałem w pierwszej edycji studiów muszą złożyć niezbędne dokumenty do 30 września 2012 roku. Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym przez 2 semestry w siedzibie Wydziału Nauk Ekonomicznych przy ulicy Długiej w Warszawie. Zaplanowano 3 edycje studiów. Program obejmuje takie zagadnienia, jak ryzyko organizacyjne, prawne, personalne, finansowe czy systemowe.

Więcej informacji udziela:
Ewa Domańska
tel. 22 55 49 154
zdrowie@wne.uw.edu.pl
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.