Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Karać za nieodwołanie – jak wysoko?

Udostępnij:

80 proc. ankietowanych w sondzie Rafała Brzoski stwierdziło, że za nieodwołanie wizyty u lekarza od pacjenta powinna być pobierana opłata. Szef Zespołu do spraw Deregulacji dopytuje, jaka powinna być wysokość kary.

Ponad 16 tys. osób wzięło udział w ankiecie na temat opłaty za nieodwołanie wizyty lekarskiej – o sprawie w ramce poniżej.

– Niesamowity wynik, aż 80 proc. oceniło, że to ograniczyłoby liczbę przepadających terminów – komentuje na X Rafał Brzoska, jeden z najbogatszych Polaków i szef Zespołu do spraw Deregulacji.

Ekspert pyta, jaką powinno się płacić karę.

Sugeruje cztery odpowiedzi.

Możliwość głosowania skończy się po południu 3 kwietnia.

Pytanie o karanie – 80 proc. stwierdziło, że należy płacić za nieodwoływanie wizyt

Rafał Brzoska, szef Zespołu do spraw Deregulacji, 1 kwietnia na X sondował internautów w sprawie kolejek do lekarzy.

– Z najnowszych danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że ponad 1,3 mln wizyt u lekarzy specjalistów rocznie przepada, bo pacjenci ich nie odwołują – to aż 1,3 mln straconych szans dla innych pacjentów na szybszą specjalistyczną pomoc medyczną – zwrócił uwagę, przypominając o propozycji stworzenia centralnego systemu rejestracji do lekarzy specjalistów, który umożliwi łatwe umawianie, a także wygodne odwoływanie wizyt.

– Czy takie rozwiązanie jest potrzebne? – spytał.

W sondzie wypowiedziały się 16 134 osoby.

80 proc. stwierdziło, że to dobre rozwiązanie.


Więcej w tekście: „Karanie za nieodwołanie?”.

Przeczytaj także: „Kolejka do lekarza to nie ogonek w sklepie”, „Rafał Brzoska i zdrowotna deregulacja”, „Szwedzki sposób na nieodwoływanie wizyt lekarskich” i „Halo, tu bot – przypominam o wizycie”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.