OIL w Gdańsku dołączyła do Pomorskiego Partnerstwa na Rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej

Udostępnij:
Zintegrowana Opieka Zdrowotna, to w zamyśle inicjatorów porozumienia skoordynowanie sposobu dostarczania świadczeń zdrowotnych i społecznych. Ma być to możliwe dzięki sieci podmiotów, które są ze sobą połączone strukturalnie i informacyjnie.
Pomorskie Partnerstwo na Rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej zostało zawarte 2 kwietnia br., jako inicjatorzy podpisali je: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, dyrektor oddziału pomorskiego NFZ Małgorzata Paszkowicz, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusz Moryś, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego Mirosław Czapla oraz przewodniczący Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych Piotr Popowski. Pod koniec września do pomorskiego partnerstwa dołączyli: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku, Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku, Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia, Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska.

Zintegrowana Opieka Zdrowotna to w zamyśle inicjatorów porozumienia skoordynowanie sposobu dostarczania świadczeń zdrowotnych i społecznych. Ma być to możliwe dzięki sieci podmiotów, które są ze sobą połączone strukturalnie i informacyjnie. Zintegrowana Opieka Zdrowotna od lat funkcjonuje w Europie Zachodniej zapewniając ciągłość opieki medycznej - zaczynając od promocji zdrowia, prewencji, diagnostyki, na terapii i rehabilitacji kończąc.

Do działania Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej na Pomorzu potrzebne jest m. in. utworzenie odpowiedniego oprogramowania komputerowego dla placówek zdrowia. Koszt jego wprowadzenia to blisko 155 mln zł. System ma działać na Pomorzu pilotażowo od 2018 r.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.