Pacjenci szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie mają bezpłatny internet

Udostępnij:
Bezprzewodowy dostęp do sieci uruchomił na swoim 10-hektarowym terenie, na którym położone jest 17 budynków, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II przy ulicy Prądnickiej 80. Bezpłatny dostęp do internetu na terenie szpitala zyskali pacjenci i goście. To pierwszy szpital w Polsce oferujący dostęp pacjentom do sieci.
System jest w pełni zabezpieczony oraz zintegrowany z infrastrukturą informatyczną i komunikacyjną szpitala.

Kluczowymi elementami systemu jest 60 urządzeń typu access point (punkty dostępu). Access pointy są to urządzenia, które świadczą usługi bezprzewodowej komunikacji. System oparty jest na technologii otwartej na wszelkiego typu usługi mobilne. Jest to w szczególności korzystne dla szpitala i jego pracowników, którzy - wykorzystując urządzenia przenośne - uzyskują dostęp do kampusowej (kablowej) sieci komputerowej szpitala, w tym wszelkich zasobów systemowych i aplikacyjnych.

Uruchomienie hotspotu pozwala na funkcjonowanie tzw. mobilnych pracowników. Co w praktyce oznacza określenie „mobilny pracownik”? (mobilny lekarz, m-lekarz; mobilna pielęgniarka, m-pielęgniarka).
To dostęp w każdym miejscu do danych osobowych i medycznych pacjenta, w tym obrazów
diagnostycznych oraz dalszy, konsekwentny rozwój cyfrowego szpitala im. Jana Pawła II
w Krakowie, czyli:
· Możliwość tworzenia elektronicznej dokumentacji w każdym miejscu szpitala,
· Możliwość i prostota lokalizacji oraz wezwania lekarza / pielęgniarki,
· Możliwość i prostota lokalizacji oraz elektronicznej identyfikacji pacjenta
· Możliwość stosowania mobilnej aparatury monitorującej (np. parametrów biomedycznych pacjenta – telemetria, telemonitoring)
· Rozwój elektronicznej rejestracji zdarzeń w każdym medycznym obiekcie szpitala
· Rozwój telemedycyny - teleusług medycznych, w szczególności telematyki (przesyłanie pomiarów np. ciśnienie, temp, EKG)
· Rozwój możliwości monitorowanie zachowań pacjenta.

Bezprzewodowa sieć szpitala jest elastycznym systemem komunikacji wdrożonym jako uzupełnienie, czyli rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnej kampusowej sieci kablowej wykorzystywanej w szpitalu.
Dzięki sieci bezprzewodowej użytkownik może uzyskać dostęp do informacji bez poszukiwania miejsca z dostępem do sieci, a administratorzy sieci mogą konfigurować sieć bez instalowania czy przenoszenia struktury kablowej. Sieci bezprzewodowe oferują dużą wydajność, wygodę i obniżenie kosztów w porównaniu z siecią kablową. Sieć bezprzewodowa uzupełnia, a nie zastępuje istniejącą sieć kablową.

Pracownicy, bez względu na ich lokalizację, mogą wykorzystywać sieć np. odbierając i wysyłając pocztę,
korzystając z funkcjonujących w szpitalu aplikacji, współdzieląc pliki, przeglądając strony www. Rozwój usług mobilnych w oparciu o bezprzewodowy dostęp do sieci jest obecnie bardzo dynamiczny i ograniczony jedynie funkcjonującymi systemami, bazami i serwisami do których chcemy mieć dostęp.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.