Różnice w ochronie zdrowia między bogatymi i biednymi będą większe

Udostępnij:
- W latach 2018-2022 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 5,4 proc. rocznie. Ich udział w globalnym PKB wyniesie 10,4 proc. – wynika z raportu firmy Deloitte. Jednak różnice w wydatkach na zdrowie między krajami bogatszymi i biedniejszymi będą coraz większe.
Raport nosi tytuł „2019 Global Health Care Outlook. Shaping the future” wynagrodzenia mogą stanowić nawet 70 proc. kosztów prowadzenia szpitala. Autorzy przewidują, że w najbliższych latach medycyna stanie się bardziej przewidywalna, prewencyjna, oraz spersonalizowana.

- Do głównych przyczyn napędzających wzrost wydatków należą: starzenie się ludności, rozpowszechnienie systemu ochrony zdrowia w krajach rozwijających się, rozwój technologii i rosnące koszty pracy – czytamy w raporcie.

– Za zwiększenie oczekiwanych wydatków odpowiedzialne są są rozpowszechnienie opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się, coraz większe potrzeby osób starszych, rozwój technologii medycznych oraz rosnące koszty pracy w sektorze – mówi Oliver Murphy, Partner, lider ds. sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej w Deloitte. - Co również istotne, różnice w wydatkach na ochronę zdrowia między krajami będą się pogłębiać – dodaje.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.