Skaner wewnątrzustny Lava™ C.O.S. od 3M – niezawodność w 3D

Udostępnij:
3M ESPE wprowadziło na rynek skaner wewnątrzustny Lava™ Chairside Oral Scanner (C.O.S.) - pierwsze urządzenie wykorzystujące w stomatologii technologię „3D-in-Motion.” Nowy produkt 3M minimalizuje konieczność powtarzania zabiegów, a także gwarantuje lekarzowi pełną kontrolę, łatwą diagnostykę i planowanie pracy w bezpośrednim kontakcie z technikiem oraz brak potrzeby wysyłania wycisków kurierem.
Skaner wewnątrzustny Lava™ C.O.S. jest cyfrowym rozwiązaniem służącym jednej z najbardziej wymagających procedur, tj. pobieraniu wycisku. To urządzenie i oprogramowanie w jednym zostało zaprojektowane w oparciu o opatentowaną przez 3M innowacyjną technologię „3D-in-Motion”.
W przeciwieństwie do innej metody skanowania „point and click”, pozwala ona na stworzenie cyfrowego wycisku, czyli rejestracji trójwymiarowego obrazu jamy ustnej w sekwencji wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki temu lekarz może na bieżąco kontrolować proces skanowania w trakcie przesuwania głowicy skanującej. Cyfrowy wycisk może być wykorzystywany zarówno do wykonania precyzyjnych uzupełnień w technice tradycyjnej, jak i uzupełnień w technice CAD/CAM: koron, licówek, wkładów, nakładów, prac opartych na wielu filarach oraz łączników do implantów.

- Innowacyjna technologia wykorzystana w skanerze Lava™ C.O.S. pozwala wyeliminować wiele błędów związanych z wykonywaniem uzupełnień tradycyjnymi metodami, co zdecydowanie zwiększa efektywność pracy stomatologa. Dla przykładu: czas osadzenia pojedynczej korony ulega skróceniu średnio o 41%. Ponadto, dzięki cyfrowemu przepływowi danych, konieczność powtarzania tych samych etapów pracy może wystąpić tylko w 0,5% przypadków – mówi Barbara Walczak, kierownik sprzedaży w dziale stomatologicznym 3M ESPE. – Tak szybka i precyzyjna rejestracja obrazu wnętrza jamy ustnej sprawia również, że cała procedura jest mniej uciążliwa dla pacjenta – dodaje Walczak.

Bezpośrednio po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta i obejrzeniu obrazu na ekranie dotykowym, lekarz wysyła cyfrowy wycisk do swojego technika, który może obejrzeć zeskanowany obraz już w przeciągu paru minut i od razu przekazać swoje spostrzeżenia. Jeśli istnieje taka potrzeba, stomatolog może podczas tej samej wizyty skorygować sytuację w jamie ustnej pacjenta i ponownie wysłać cyfrowy wycisk do technika.

- Dzięki skanerowi 3M ESPE również praca w laboratorium protetycznym zmienia się na korzyść. Technik dentystyczny po otrzymaniu cyfrowego wycisku zaznacza na filarach protetycznych granicę preparacji. Następnie przygotowuje wirtualnie przycięty model. Na postawie takiego obrazu powstaje model dzielony z wykorzystaniem technik stereolitografii, tzw. model SLA. Jeśli ma zostać wykonane uzupełnienie Lava, technik projektuje je w programie Lava Design. Przy konwencjonalnych metodach wykonywania uzupełnień protetycznych model SLA wykorzystuje się podobnie jak model gipsowy – podkreśla Barbara Walczak.


3M przeznacza co roku 6–7 proc. ze swojej sprzedaży na badania i rozwój. Rejestrując ok. 500 patentów rocznie firma od lat postrzegana jest jako inicjator postępu i innowacji. Zgodnie z wynikami badania „The 2010 Booz and Company Global Innovation Study” 3M plasuje się na trzecim miejscu wśród najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Najwyższą jakość produktów stomatologicznych 3M ESPE potwierdzają również czytelnicy Dental Fax Weekly, którzy w badaniu The 2010 Dental Industry Review, przyznali jej po raz szósty z rzędu tytuł najbardziej innowacyjnej firmy świata.

3M ESPE opracowuje średnio 45 unikalnych rozwiązań rocznie. Firma planuje zwiększyć tę liczbę m.in. dzięki nowootwartemu departamentowi 3M Digital Oral Care, który odpowiadać będzie za rozwój produktów wykorzystujących technologie cyfrowe.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.