Archiwum prywatne

Ustawa o jakości oczekiwana, ale... ►

Udostępnij:
– To wstyd, że nie mamy jeszcze aktu prawnego ujednolicającego sprawy związane z jakością i bezpieczeństwem pacjentów w ochronie zdrowia. Takie przepisy są niezbędne – mówi w „Menedżerze Zdrowia” lekarka, menedżerka w ochronie zdrowia i ekspertka do spraw zarządzania klinicznego Agnieszka Nowak-Musiej, jednocześnie sugerując, co można byłoby poprawić w przepisach zaproponowanych przez rządzących.
13 lipca senatorowie podczas Komisji Zdrowia odrzucili ustawę o jakości i bezpieczeństwie pacjenta – było to drugie podejście do przepisów.

Wniosek o oddalenie ustawy w całości – zgłoszony przez przewodniczącą senackiej Komisji Zdrowia Beatę Małecką-Liberę i rekomendowany przez komisję – poparło 47 senatorów, 45 było przeciw, a jedna osoba się wstrzymała.

Zapowiedziano, że parlamentarzyści dokumentem zajmą się ponownie podczas posiedzenia Sejmu zaplanowanego na 28 lipca. Wtedy głosowany będzie wniosek o odrzucenie uchwały Senatu, krytykującej ustawę – potrzebna będzie bezwzględna większość.

Czy posłowie powinni przegłosować dokument – czy przepisy są potrzebne i co można było w nich poprawić?

Na to pytanie w „Menedżerze Zdrowia” odpowiada lekarka, menedżerka w ochronie zdrowia i ekspertka do spraw zarządzania klinicznego Agnieszka Nowak-Musiej.

– To wstyd, że nie mamy jeszcze aktu prawnego ujednolicającego sprawy związane z jakością i bezpieczeństwem pacjentów w ochronie zdrowia. Takie przepisy są niezbędne – mówi, jednocześnie sugerując, co można byłoby poprawić w przepisach zaproponowanych przez rządzących.

Wypowiedź ekspertki do obejrzenia poniżej.



 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.