Archiwum

Warto inwestować w siebie i doskonalić swoje umiejętności

Udostępnij:
Centrum Edukacji Medycznej przy ul. Brzeskiej w Warszawie to światowej rangi cadaver lab. Oferuje wyjątkowe szkolenia i komfortowe przestrzenie sprzyjające podnoszeniu kompetencji i praktycznych kwalifikacji lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników elektroradiologii, ratowników medycznych oraz innych pracowników ochrony zdrowia.
Stałe poszerzanie wiedzy i jej okresowa aktualizacja w każdym zawodzie są niezwykle ważne. Pandemia, mimo dużego szoku na początku, nie wstrzymała tego procesu. To niezwykle budująca obserwacja. W odpowiedzi na potrzeby rynku konferencje i seminaria przybrały formę webinarów. Stopniowo pojawiały się i rozwijały swoje możliwości aplikacje, które pozwalały na jednoczesne włączenie się on-line nawet kilku tysięcy osób. Ponadto dzięki zapisom prawnym (rozporządzenie Rady Ministrów z 19 marca 2021 r. par. 26 ust. 13 p. 1, po aktualizacjach) od 4 listopada 2020 r. z zakazu zgromadzeń i spotkań wyłączono szkolenia dla kadry medycznej. W związku z oczekiwaniami, aby medycy mieli stały dostęp do wiedzy, dopuszczono organizowanie szkoleń i warsztatów bez limitu uczestników. Oczywiście w pełnym rygorze bezpieczeństwa. W tym trudnym momencie aktualizacja wiedzy i wymiana doświadczeń personelu były elementami walki z pandemią i jej zdrowotnymi skutkami.



Kadra medyczna szkoli się i chce się szkolić – dla dobra pacjentów, dla rozwoju medycyny i doskonalenia technik operacyjnych, a także w trosce o swoje bezpieczeństwo zawodowe, w celu ochrony przed utratą pracy czy uwikłaniem w wieloletni proces sądowy. Pracownicy ochrony zdrowia doskonale wiedzą, że studia medyczne i praktyka w kontakcie z pacjentem to zdecydowanie za mało. I wiedzą, że warto się szkolić.



Szkolenia praktyczne
Webinary mają wiele zalet. Słuchacz sam wybiera miejsce udziału w szkoleniu – może to być droga z pracy, samochód, dom, kawiarnia. Wystarczy dostęp do internetu. Ponadto większość webinarów jest bezpłatna. Trzeba jednak pamiętać, że to szkolenia praktyczne dają niebywałą okazję do osobistych spotkań specjalistów z różnych placówek medycznych, z różnym zapleczem doświadczeń zawodowych. Ten bezpośredni kontakt jest nieocenionym źródłem wiedzy. Dzielenie się najlepszymi praktykami, wymiana poglądów i obserwacji z innymi lekarzami, możliwość omówienia danego przypadku w warunkach sprzyjających spokojnej rozmowie, bez presji czasu – to wartości, których nie oferuje szkolenie on-line.

Na mapie Warszawy jest miejsce, które daje taką możliwość.

Centrum Edukacji Medycznej (CEM) przy ul. Brzeskiej w Warszawie to światowej rangi cadaver lab. Oferuje wyjątkowe szkolenia i komfortowe przestrzenie sprzyjające podnoszeniu kompetencji i praktycznych kwalifikacji lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników elektroradiologii, ratowników medycznych oraz innych pracowników ochrony zdrowia.



– Współpracuje z nami ponad 50 specjalistów doświadczonych w prowadzeniu zajęć praktycznych. Ich wiedza i wyjątkowa umiejętność przekazania jej kursantom to wielka wartość CEM. Bardzo dziękuję wszystkim instruktorom kursów, że są z nami na pokładzie i współtworzą naszą misję – mówi prezes zarządu CEM Kamila Zawadzka.

Edukacja kadry medycznej w CEM
W CEM odbywają się szkolenia praktyczne z 22 dziedzin medycyny, między innymi ortopedii, stomatologii, laryngologii, ultrasonografii, okulistyki, urologii, transplantologii, neurochirurgii, plastyki piersi. W minionym roku zostały uruchomione także szkolenia proktologiczne nastawione na praktykę i ćwiczenie zabiegów chirurgicznych. W pierwszej edycji wzięło udział 24 lekarzy proktologów. Kursanci pracowali na specjalnie przygotowanych materiałach zwierzęcych.

Chcąc wesprzeć kadrę medyczną w walce z pandemią COVID-19, CEM uruchomiło także szkolenia z USG płuc z wykorzystaniem symulatora Body Works EVE. Szkolenia te, wspomagające diagnostykę, cieszyły się dużym zainteresowaniem, podobnie jak szkolenia dla fizjoterapeutów w zakresie przywracania stanu zdrowia po przechorowaniu COVID-19.



Centrum Edukacji Medycznej rozpoczęło współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie – w 2021 r. odbył się pierwszy cykl specjalistycznego szkolenia z anatomii dla studentów Wydziału Rehabilitacji. Studenci IV i V roku kierunku fizjoterapii spędzili ponad 50 godzin dydaktycznych na zajęciach praktycznych z anatomii prosektoryjnej.

Ponadto, w CEM odbyło się wiele szkoleń instruktażowych i testujących nowinki technologiczne w zakresie medycyny.

– Centrum Edukacji Medycznej jako lider polskiego rynku szkoleń medycznych na anatomicznych preparatach nieutrwalonych z tak szerokim spektrum tematycznym zawsze miało, ma i będzie mieć drzwi szeroko otwarte na innowacje. Jestem dumna, że to właśnie nasz cadaver lab wybierają firmy do testowania sprzętu medycznego, między innymi robotów chirurgicznych – informuje prezes Zawadzka.

Szkolenia międzynarodowe
W CEM odbywają się także szkolenia międzynarodowe, z udziałem grup zagranicznych. Zorganizowano między innymi międzynarodowy kurs pobierania narządów wewnętrznych do przeszczepów International Donor Surgery & Organ Preservation Masterclass, w którym uczestniczyło 24 lekarzy z Europy.



Pandemia i okresowe ograniczenia w przemieszczaniu się wymusiły także szukanie rozwiązań technicznych umożliwiających dotarcie z wiedzą poza granice Polski. Centrum Edukacji Medycznej zrealizowało kurs praktyczny, w trakcie którego odbywały się warsztaty z endoskopii zatok w trzech europejskich labach: w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Polsce (CEM). Dzięki możliwościom technicznym nastąpiło połączenie na platformie Zoom, a lekarze ze wszystkich trzech ośrodków w tym samym czasie ćwiczyli te same procedury zabiegowe.

Jubileusze i rekordy
W CEM były też jubileuszowe edycje szkoleń i odnotowano rekordy pod względem liczby przeszkolonych osób. Do dziś (pierwsza połowa 2022 r.) odbyło się 18 edycji warsztatów z zakresu chirurgii okulistycznej, w sumie przeszkolono ponad 170 okulistów. Łącznie w operacyjnych salach szkoleniowych spędzono 150 godzin zegarowych w pełni poświęconych trenowaniu umiejętności zabiegowych.



Jeśli chodzi o szkolenia on-line, perełką okazały się webinary dotyczące postępowania z ranami i odleżynami.

W trakcie sześciu edycji uczestniczyły w nich 4152 osoby.

Łącznie w szkoleniach praktycznych w CEM w sześciu ostatnich kwartałach wzięły udział 3383 osoby, a w webinarach 14 867 osób.

– Wszystkim państwu bardzo dziękuję za współtworzenie niezwykle ważnej reguły i tradycji stałego samodoskonalenia się – mówi z dumą prezes Kamila Zawadzka.



Co dalej?
Centrum Edukacji Medycznej będzie dalej rozwijać ofertę edukacyjną i kontynuować organizowanie cieszących się zainteresowaniem stałych szkoleń stacjonarnych.

– Centrum Edukacji Medycznej jest ściśle związane z rozwojem medycyny i kształceniem kadry medycznej. Chcemy wspierać ścieżki zawodowe kadry medycznej. Zaprojektujemy szkolenie odpowiadające na potrzeby danej specjalizacji czy zespołów specjalistów. Nasza dobra energia, profesjonalizm i doświadczenie w organizacji szkoleń medycznych są właśnie dla Ciebie – zaprasza prezes Kamila Zawadzka.

Szukasz szkolenia dla siebie? Chcesz zdobyć wiedzę i przećwiczyć daną procedurę medyczną? Przyjedź do Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie.

• Pomożemy Ci wybrać szkolenie.
• Przedstawimy ofertę dla całego Twojego zespołu.
• Zorganizujemy konsultacje pozaprogramowe z ekspertem w danym zagadnieniu.
• Wesprzemy w organizacji noclegu i transportu.

Współpracujemy z najlepszą kadrą szkoleniową, udostępniamy profesjonalnie zaaranżowane sale i niezbędny materiał szkoleniowy. Nasza dobra energia, profesjonalizm i doświadczenie w organizacji szkoleń medycznych są właśnie dla Ciebie.

Odwiedź CEM na Starej Pradze w Warszawie i zobacz, jak szkolimy, lub napisz w sprawie szkolenia, kursu czy konferencji na: kontakt@cem-med.pl.


Tekst opublikowano w „Menedżerze Zdrowia” 5–6/2022. Czasopismo można zamówić na stronie: www.termedia.pl/mz/prenumerata.

Przeczytaj także: „Innowacyjne szkolenia w Centrum Edukacji Medycznej, czyli światowej rangi cadaver lab” i „Uczą chirurgicznej precyzji”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.