Specjalizacje, Kategorie, Działy

Praktyka Hematologiczna- dla pierwszych zarejestrowanych mamy książki!

Udostępnij:
Przegląd uwarunkowań organizacyjnych, prawnych, finansowych i merytorycznych dotyczących funkcjonowania hematologii to główne założenia zbliżającej się trzeciej edycji konferencji Praktyka Hematologiczna. To jednak nie wszystko.
Z jednej strony w trakcie konferencji zostaną zaprezentowane plany dotyczące zmian w tym zakresie proponowanych przez nowe kierownictwo Ministerstwa Zdrowia, a z drugiej strony wyzwania, jakie przed systemem stawia rozwój hematologii, a w szczególności wprowadzanie nowych, bardziej skutecznych leków, nowych rodzajów zabiegów leczniczych z zakresu przeszczepiania komórek krwiotwórczych, a także nowych molekularnych metod diagnostycznych.

Podobnie jak w poprzednich latach do grona wykładowców oprócz najlepszych specjalistów w dziedzinie hematologii zaproszono ekspertów z zakresu prawa, organizacji, odpowiedzialności zawodowej i praw pacjenta, a także przedstawicieli obecnych władz.

Jakie tematy wykładów czekają Uczestników? O zasadach polityki lekowej w odniesieniu do hematologii powie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Z kolei obecne zagadnienia oceny technologii medycznych wykorzystywanych w hematologii przedstawi prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych Wojciech Matusewicz. Nie zabraknie także konsultanta krajowego w dziedzinie hematologii prof. Dariusza Wołowca, który przedstawi temat: "Miejsce ibrutynibu w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej".

Patronat honorowy nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów.
Pierwszych 7 osób, które opłacą udział w konferencji, otrzyma książkę - nowość wydawniczą pt.: "Genetyka i leczenie rozlanego chłoniaka z dużych komórek B (DLBCL) w erze możliwości zastosowania leków ukierunkowanych na cele molekularne" pod red.Tomasza Chojnackiego i Piotra Rzepeckiego.

Konferencja odbędzie się 22-23 kwietnia br. w Warszawie.
Szczegółowy program dostępny na stronie konferencji.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.