Specjalizacje, Kategorie, Działy

Stany nagłe w onkologii. Występowanie i leczenie

Udostępnij:
Stany nagłe u chorych na nowotwory to sytuacje kliniczne, w których następuje nagłe lub przewlekłe, ale szybko postępujące pogorszenie stanu ogólnego chorego stwarzające w skrajnych przypadkach zagrożenie życia.
W niektórych klinicznych sytuacjach nagłych stanów w onkologii nie ma czasu na wykonanie szczegółowych badań i w celu ratowania życia chorego należy wdrożyć stosowne dla danej sytuacji klinicznej leczenie w oparciu o aktualny stan wiedzy i doświadczenie lekarza.

Celem podręcznika Stany nagłe w onkologii. Występowanie i leczenie pod redakcją Andrzeja W. Szawłowskiego i Grzegorza Wallnera jest przybliżenie czytelnikowi zagadnień związanych z różnymi stanami nagłymi w onkologii oraz sformułowanie wytycznych, które ułatwią lekarzom podejmowanie właściwych decyzji, jak postępować w takich sytuacjach klinicznych. Podręcznik przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców i obejmuje całokształt zagadnień stanów nagłych w onkologii, opisując ich występowanie i leczenie. Stanowi literaturę uzupełniającą do specjalizacyjnego szkolenia w zakresie chirurgii onkologicznej i ogólnej, onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej i innych pokrewnych dyscyplin związanych z leczeniem nowotworów.

Zachęcamy do zapoznania się ze spisem treści.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.