ONKOLOGIA
Przewód pokarmowy
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy

Zmiany w programie lekowym raka jelita grubego – poszerzenie opcji terapeutycznych

Udostępnij:
Od 1 listopada w programie lekowym raka jelita grubego wprowadzono zmianę rozszerzającą możliwość stosowania panitumumabu o chemioterapię FOLFIRI w ramach leczenia 1 rzutu. W opinii ekspertów jest to krok w dobrym kierunku, uelastyczniający opcje terapeutyczne i pozwalający na lepsze dopasowanie leczenia do profilu chorego. W nowym kształcie programu, w ramach dostępnych opcji pierwszego rzutu u chorych RAS wt onkolodzy dysponują panitumumabem w skojarzeniu z chemioterapią FOLFOX i FOLFIRI, cetuksymabem w skojarzeniu ze schematem FOLFIRI, a dla chorych RAS mt dostępną opcją pozostaje bewacyzumab w skojarzeniu z chemioterapią FOLFIRI.
Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta, w którym prof. dr hab. med. Andrzej Deptała – kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – odpowie na pytania związane z poszerzeniem opcji terapeutycznych 1 linii mCRC.


Prof Andrzej Deptała 1.mp4 from Termedia Videos on Vimeo.




Prof Andrzej Deptała 2 from Termedia Videos on Vimeo.




Prof Andrzej Deptała 3.mp4 from Termedia Videos on Vimeo.




Prof Andrzej Deptała 4 from Termedia Videos on Vimeo.




Prof Andrzej Deptała 5 from Termedia Videos on Vimeo.




Prof Andrzej Deptała 6 from Termedia Videos on Vimeo.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.