![](https://www.termedia.pl/f/pages/60266_0b9a9e58b8b3dacb186ea55fc8a868df_blog.jpg)
17. Konferencja Zdrowe Kości i Stawy – już 27 lutego w Poznaniu!
Ponad 20 sesji, 60 wykładów, debaty, sesje questions & answers – to wszystko znalazło się w przebogatym programie poznańskiej konferencji.
To jedyna taka interdyscyplinarna inicjatywa skierowana nie tylko do reumatologów, ale też specjalistów innych dziedzin, w tym lekarzy rodzinnych. Zaczynamy 27 lutego od warsztatów i kursów badań obrazowych, a już w piątek (28.02.) spotkamy się w hotelu „Andersia” na prelekcjach ekspertów. Podczas wydarzenia omówią oni najnowsze doniesienia oryginalne oraz prezentować będą przypadki kliniczne. Przedstawimy ABC leczenia biologicznego w chorobach kości i stawów, przyjrzymy się chorobom rzadkim: adynamicznej chorobie kości, dysplazji włóknistej kości, chorobom IgG4 zależnym, chorobie Pageta i Behčeta. Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji prof. Piotr Leszczyński omówi m.in. nowy standard leczenia osiowej spondyloartropatii i łuszczycowego zapalenia stawów, a dr Katarzyna Pawlak-Buś i dr Piotr Krawiec podzielą się doświadczeniami własnymi z Poznania i Krakowa w zakresie wykorzystania bimekizumabu w praktyce lekarskiej.
Szeroko zreferowana zostanie kwestia otyłości w obrazie chorób metabolicznych kości i stawów. Zapraszamy na wykłady zatytułowane: „Otyłość a przewlekły proces zapalny” czy „Wpływ otyłości na metabolizm kości”. Lekarze zainteresowani chorobami stawów będą mogli zgłębić tematy związane ze spondyloartropatią nieradiograficzną i radiograficzną, ultrasonografią płuc i stawów w chorobach reumatycznych, zakrzepicą tętniczą i żylną oraz zatorowością płucną u chorych z zapaleniami stawów. Rozmawiać będziemy o tym, co reumatolog powinien wiedzieć o ryzyku zakrzepowo-zatorowym i nowoczesnych metodach zapobiegania i leczenia takich powikłań.
Jedna z piątkowych sesji w całości poświęcona będzie problemom gastroenterologicznym u chorych z zapalnymi chorobami kości i stawów. Lekarzy zainteresowanych chorobami kości z pewnością zainteresują prelekcje dotyczące najnowszych możliwości terapii w Polsce – leczenia anabolicznego romosozumabem i antyresorpcyjnego różnych przyczyn i objawów klinicznych osteomalacji. „Ciężka osteomalacja z niedoboru witaminy D - przypadek kliniczny” czy „Nowoczesne leczenie osteomalacji hypofosfatemicznej uwarunkowanej genetycznie – doświadczenia własne z burosumabem” – to tylko niektóre z tematów tej sesji. Jedną z większych bolączek starzejącego się społeczeństwa są choroby zwyrodnieniowe stawów. Nasi eksperci przedstawią patofizjologię i skutki kliniczne tych chorób oraz zastosowanie znanych leków w nowej odsłonie w leczeniu farmakologicznym. Wśród tematów najbliższej edycji nie mogło zabraknąć kwestii związanych z leczeniem osteoporozy: organizacją profilaktyki i terapii osteoporozy w Polsce w roku 2025; programem lekowym B.160 – leczeniem osteoporozy pomenopauzalnej oraz personalizacją leczenia w osteoporozie.
Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć też udział w praktycznych kursach, takich jak DXA, VFA oraz REMS, które zakończą się certyfikacją.
Szczegółowy program:
PROGRAM |
Do 20 lutego niższa cena. Zarejestruj się już dziś!
REJESTRACJA |