Specjalizacje, Kategorie, Działy

Aktualne wydanie Reumatologii - numer 2/2014.

Udostępnij:
Zapraszamy do lektury aktualnego wydania czasopisma Reumatologia
Bieżący numer otwiera artykuł redakcyjny przygotowany przez prof. M. Brzosko i dr. M. Milcherta nt. praktycznych aspektów rozpoznawania polimialgii reumatycznej. W diagnostyce tej wcale nierzadkiej choroby wciąż sprawą kluczową pozostaje doświadczenie (i intuicja!) klinicysty. Dlaczego? Warto przeczytać.
W numerze prezentowane są dwie prace oryginalne. Wyniki badań genetycznych w populacji chorych irańskich powinny zainteresować czytelników ciekawych badań nad patogenezą TRU. Polskie badanie epidemiologiczne dotyczące ziarniniakowatości z zapaleniem naczyń jest pionierskie i na pewno godne specjalnej uwagi. Prace poglądowe w tym numerze są zarówno ciekawe, jak i różnorodne - od aktualnego i kompleksowego spojrzenia na patogenezę spondyloartropatii, poprzez zaburzenia metaboliczne u pacjentów z chorobami reumatycznymi, do leków biologicznych. Przeczytamy także, że zmiana kryteriów klasyfikacyjnych chorób reumatycznych ma swoje skutki ekonomiczne. W wydaniu publikujemy opisy dwóch przypadków klinicznych. Jak często się zdarza zapalenie mięśni w przebiegu MIZS? A współistnienie osteopoikilii z aż czterema chorobami z autoimmunizacji? Niezwykłość drugiego przypadku skłoniła redakcję do publikacji pracy w języku polski i angielskim.

Zachęcamy do lektury całego numeru
Reumatologia numer 2/2014 - czytaj!
Reumatologia 2/2014
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.