iStock

Konferencje dla lekarzy POZ tej jesieni – dodaj do kalendarza!

Udostępnij:
Drugie półrocze tego roku będzie obfitować w wiele wydarzeń naukowo-szkoleniowych skierowanych do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Na co warto zwrócić uwagę i już dziś zaplanować swój udział?



To już dwunasta edycja wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 4 i 5 września. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak. Dostęp do transmisji LIVE jest bezpłatny!

W trakcie pierwszego dnia konferencji odbędzie się sesja hematonkologiczna, kardiologiczna oraz diabetologiczna. Drugiego dnia spotkania poruszone zostaną między innymi kwestie reumatologiczne, ortopedyczne, dermatologiczne, a także psychiatryczne.

BEZPŁATNA REJESTRACJA






Przewodniczącymi komitetu naukowego zjazdu są dr hab. n. med., prof. nadzw. Zbigniew Doniec i prof. dr hab. n. farm. Mirosława Krauze-Baranowska. Podczas dwudniowego spotkania eksperci omówią najistotniejsze kwestie dotyczące fitoterapii. Opowiedzą m.in. o zastosowaniu surowców roślinnych w praktyce specjalisty medycyny rodzinnej i pediatry. Przedstawiony zostanie także audyt fitoterapii: wyniki wstępne „Ogólnopolskiego badania postrzegania leków roślinnych i ich miejsca w terapii przez farmaceutów i techników farmaceutycznych”.

REJESTRACJA






– Serdecznie zapraszam do Wrocławia na XIII Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, który odbędzie się od 18 do 20 października. Przedstawimy na nim najnowsze doniesienia z obszaru medycyny rodzinnej, podstawowej opieki zdrowotnej, aktualne algorytmy, wytyczne, odbędą się także praktyczne warsztaty – mówi prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, przewodnicząca komitetu naukowego i organizacyjnego kongresu.

W programie tegorocznej edycji przewidziano między innymi następujące sesje:
• Otyłość – nowoczesne podejście do terapii w POZ
• Choroby kardiometaboliczne – jak leczyć kompleksowo
• Szczepienia – aktualne wytyczne dla dorosłych i dzieci
• Diabetologia – aktualne wytyczne
• Psychiatria – rola lekarza rodzinnego w diagnostyce i terapii zaburzeń psychicznych u dorosłych i dzieci
• Opieka koordynowana – jak zacząć?
• Pacjent skutecznie leczony – IPOM (case study)
• Pediatria – najczęstsze problemy w POZ
• Przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego – rola POZ
• Choroby zakaźne (krztusiec, odra, borelioza, HIV)

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również najnowszej wiedzy z obszaru pulmonologii, kardiologii, nefrologii, endokrynologii, onkologii, gastroenterologii czy neurologii.

REJESTRACJA






Zapraszamy na konferencję poświęconą praktycznym wytycznym i standardom w opiece koordynowanej. W trakcie wydarzenia odbywającego się 29 i 30 listopada br. w Warszawie świętować będziemy także 20-lecie federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Opieka koordynowana w podstawowej opiece zdrowotnej pozwala szybciej i skuteczniej diagnozować i leczyć choroby przewlekłe. Dzięki programowi lekarz rodzinny może zlecić pacjentom badania, które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Terapia jest oparta na indywidualnym planie leczenia i uwzględnia także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje, np. z dietetykiem. Koordynacja opieki nad pacjentem dotyczy schorzeń z zakresu kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii.

Kierownikami naukowymi listopadowej konferencji są dr Jacek Krajewski, prezes federacji Porozumienie Zielonogórskie, oraz dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW.

REJESTRACJA






Najważniejsze, aktualne tematy dotyczące diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki infekcji, prezentacja interesujących przypadków, dyskusje ekspertów – wszystko to czeka uczestników konferencji Grudniowe Spotkania z Infekcjami, która odbędzie się w Warszawie 29 i 30 listopada br.

W trakcie wydarzenia zostanie poruszona między innymi kwestia antybiotykoterapii, szczepień ochronnych, wytycznych dotyczących postępowania w zakażeniach układu oddechowego, a także radzenia sobie z dominującymi w sezonie infekcjami górnych dróg oddechowych.
Kierownikiem naukowym konferencji jest dr hab. n. med. Ernest Kuchar.

REJESTRACJA







III Kongres Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, który odbędzie się 6 i 7 grudnia 2024 r. w Warszawie, zostanie poświęcony zagadnieniom związanym z leczeniem otyłości. Przewodniczącą komitetu naukowego wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska.

Wydarzenie zgromadzi ekspertów różnych specjalności, umożliwiając interdyscyplinarną współpracę i wymianę poglądów. Program kongresu obejmie wykłady, warsztaty oraz debaty dotyczące profilaktyki, prewencji i leczenia otyłości. Omówione zostaną m.in. „twarze otyłości”, czyli profile pacjentów, co pozwoli na poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń wśród uczestników.

Udział możliwy stacjonarnie oraz online.

REJESTRACJA
 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.