4 lutego – Dniem Hakowicza!

Udostępnij:
Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem 4 lutego ponad 3,5 tys. uczniów zorganizuje w całym kraju marsze, koncerty i happeningi. Chcą w ten sposób edukować dorosłych na temat nowotworów układu chłonnego – chłoniaków – oraz zwrócić ich uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych.
Dzień Hakowicza stanowi kumulację działań edukacyjnych prowadzonych przez młodzież uczestniczącą w programie „Mam Haka na Raka”. W ramach wcześniejszych edycji młodzi ludzie niejednokrotnie udowadniali, że ich wyobraźnia i kreatywność nie zna granic. W celu zwrócenia uwagi dorosłych na potrzebę wykonywania badań profilaktycznych młodzież będzie organizowała akcje, marsze i happeningi w swoich miejscowościach.
- Jestem dumny, że już po raz siódmy angażujemy się w tak niezwykłą inicjatywę, jaką jest Program „Mam Haka na Raka”. Z ogromną radością obserwujemy jak z roku na rok Program się rozwija i przyłączają się do niego kolejni młodzi ludzie. Poprzednie edycje pokazały, że nasza młodzież jest bardzo pomysłowa i niezwykle zaangażowana, dlatego z niecierpliwością oczekujemy na Dzień Hakowicza i to jak młodzież zaskoczy nas w tym roku – mówi Jerzy Toczyski, prezes zarządu i dyrektor generalny GlaxoSmithKline.

Ideą Dnia Hakowicza jest to, by poprzez akcje specjalne, np. marsze, happeningi, koncerty czy też flash moby (zaskakujące i niespodziewane wydarzenia w miejscach publicznych), intrygować ludzi oraz docierać do nich z głównym przekazem „Mam Haka na Raka”. Ponadto w trakcie działań w swoich regionach młodzież będzie rozdawała ulotki oraz wygłaszała prelekcje, przybliżając społeczeństwu wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Ważnym elementem Dnia Hakowicza jest zbieranie podpisów pod deklaracją "Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego". W ten sposób młodzież zachęca społeczeństwo do szerzenia wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej wśród swoich najbliższych.
- Na chłoniaka choruje coraz więcej osób, dlatego bardzo ważne jest to, aby mówić o problemie oraz o konieczności wykonywania badań profilaktycznych. Dzień Hakowicza jest momentem, gdy młodzi ludzie poprzez szereg działań edukują społeczeństwo i przyczyniają się do zwiększania świadomości Polaków na temat chorób nowotworowych. Z roku na rok dociera do mnie coraz więcej pozytywnych sygnałów na temat działań hakowiczów, dlatego i tym razem trzymam mocno kciuki za naszą zdolną młodzież – mówi dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii.


Tematem tegorocznej edycji „Mam Haka na Raka” są nowotwory układu chłonnego – chłoniaki – na które co roku choruje ponad 6000 osób. Co tym razem wymyślą hakowicze, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i przekonać ich do przeprowadzania badań profilaktycznych? Przekonać będzie się można już wkrótce.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.