Bayer stawia na innowacyjność i rozwój

Udostępnij:
- Obroty firmy Bayer w Polsce wzrosły o 20% w 2010 roku – poinformował Dirk Ehle, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o. W 2011 roku planowane jest zakończenie najnowszej inwestycji: rozbudowy siedziby firmy w Warszawie, o wartości 40 mln złotych. Planujemy także wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań na polski rynek: 20 nowych produktów w latach 2010/2011.
Bayer prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad nowymi lekami w takich obszarach terapeutycznych jak: choroba zakrzepowa, endometrioza, choroby nowotworowe, nadciśnienie płucne, hemofilia.

- Naszym kluczowym celem jest opracowywanie innowacyjnych leków. Dysponujemy kilkoma molekułami o dużym potencjale terapeutycznym. Inwestujemy w dziedziny, w których nadal występuje deficyt skutecznych rozwiązań, takie jak np. onkologia, kardiologia czy okulistyka – stwierdził Dirk Ehle. - Naszym najważniejszym produktem - efektem własnych badań - jest innowacyjny lek przeciwzakrzepowy zastosowany po raz pierwszy w ortopedii i będący w trakcie procesu rejestracji w kolejnych wskazaniach. Również dzięki następnym projektom pragniemy uzyskać istotne postępy w leczeniu schorzeń sercowo-naczyniowych i układu krążenia.

Warto przypomnieć, że w 2010 roku Xarelto (rywaroksaban), innowacyjny lek przeciwzakrzepowy, uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM), w wyniku czego Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji kosztów terapii tym lekiem u pacjentów po alloplastyce biodra i kolana. Obecnie prowadzone są liczne wieloośrodkowe badania kliniczne dotyczące zastosowań Xarelto w innych wskazaniach.

W 2010 roku Bayer wprowadził na rynek polski także pierwszy od lat lek przeznaczony specjalnie do leczenia endometriozy. Visanne (dienogest 2mg) jest lekiem z grupy progestagenów został zarejestrowany na podstawie dedykowanego programu badań klinicznych. W badaniach rejestracyjnych wykazano skuteczność dienogestu 2mg w zmniejszeniu objawów bólowych towarzyszących endometriozie oraz redukcję ognisk chorobowych.

Na rejestrację czeka obecnie lek na zwyrodnienie plamki żółtej.

W Polsce firma obecnie prowadzi 26 badań klinicznych z udziałem 20 tysięcy pacjentów. Liczba badań klinicznych przeprowadzanych w Polsce w ciągu ostatnich lat wzrosła pięciokrotnie.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.