Doroczna nagroda kardiologiczna i ginekologiczna przyznana

Udostępnij:
Dr hab. Maciej Kostrubiec został tegorocznym laureatem Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego otrzymała Dr hab. Beata Ewa Banaszewska. Obie nagrody, ufundowane przez Bayer, są szczególnie cenione w środowisku medycznym, świadcząc o najwyższym poziomie naukowym i profesjonalnym wyróżnionych.
Nagrody wręczono 18 grudnia podczas spotkania w Filharmonii Narodowej. Od kilkunastu lat te prestiżowe wyróżnienia honorują nie tylko dorobek naukowy i innowacyjność badawczą laureatów, ale również ich postawę wobec pacjentów. Kapituły konkursowe tworzą wybitni naukowcy: autorytety w dziedzinie kardiologii i ginekologii, w tym prezesi i wiceprezesi obu towarzystw, a także konsultanci krajowi i wojewódzcy tych specjalizacji. Corocznie nagrodą każdego z Towarzystw nagradzany jest jeden laureat. Dotychczas wyróżnienia przyznano kilkudziesięciu wybitnym polskim specjalistom z ośrodków medycznych i badawczych w całym kraju.

- Cieszę się, że możemy wyróżnić i uhonorować utalentowanych pasjonatów nauki w dziedzinie ginekologii i kardiologii – mówi Beata Kozłowska-Boszko, Dyrektor Medyczny firmy Bayer – Współpraca z wybitnymi naukowcami oraz innowacje naszej firmy przyczyniają się do poprawy jakości życia, co jest wyrazem naszej misji: »Bayer: Science For A Better Life«.

Dr hab. Maciej Kostrubiec jest adiunktem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Stopnień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał za cykl prac „Znaczenie niewydolności nerek i zespołu sercowo-nerkowego w ocenie rokowania pacjentów z ostrą zatorowością płucną”. Obecnie rozwija swoje zainteresowania ze szczególnym uwzględnieniem inwazyjnej diagnostyki chorób krążenia płucnego. Jest współautorem wielu publikacji naukowych.

Dr hab. Beata Banaszewska jest adiunktem na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydziału Lekarskiego I, Katedry Ginekologii, Położnictwa i Onkologii Ginekologicznej, Kliniki Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu. Jej praca doktorska dotyczyła oceny współwystępowania hiperinsulinemii z hiperandrogenizmem u kobiet w wieku rozrodczym, a pracę habilitacyjną poświęciła zastosowaniu statyn w leczeniu farmakologicznym zespołu policystycznych jajników (PCOS) kobiet w wieku rozrodczym. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach dużej rangi.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.