Jak na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia?

Udostępnij:
We współczesnym świecie wygląd jest bardzo istotnym elementem życia. Często od tego jak wyglądamy zależy status społeczny czy zawodowy. Kult zgrabnego, młodego
i gładkiego ciała doprowadził do tego, że większość kobiet by spełniać obowiązujące kanony piękna jest w stanie wydać naprawdę duże pieniądze.
Po pierwsze, w przypadku zabiegów dermatologiczno-estetycznych nie warto korzystać z usług nie sprawdzonych gabinetów kosmetycznych. Wyposażone najniższym kosztem, często stosują tańsze, przedatowane preparaty, zatrudniają niewykwalifikowaną
i nie doświadczoną kadrę. W przypadku drogich zabiegów, wymagających profesjonalnego sprzętu najlepiej udać się do gabinetu dermatologicznego, który ma go swojej ofercie. Najlepiej by czynności wymagające choćby minimalnej znajomości medycyny wykonywał lekarz. Dotyczy to głównie bardzo popularnych zabiegów depilacyjnych, oferowanych przez niemalże każdy zakład kosmetyczny czy ośrodek medyczny zajmujący się dermatologią estetyczną.

Metody gwarantujące trwałą depilację, jak np. depilacja laserowa, nie należą do tanich. Jednakże wykonywana przez wykwalifikowanych ludzi, pracujących na specjalistycznym, nowoczesnym sprzęcie gwarantuje 90% skuteczności. Gabinety kosmetyczne często kuszą tańszymi, alternatywnymi sposobami trwałej depilacji. Często właśnie w ten sposób reklamując zabiegi o niskiej skuteczności jak np. fotodepilacja. Nie dajmy się nabrać. Niejednokrotnie, by zobaczyć efekty fotodepilacji, potrzebujemy kilkunastu sesji, a i te nie gwarantują trwałego efektu. Pomimo, iż ilość zabiegów depilacji laserowej jest sprawa indywidualną, ich ilość zazwyczaj zamyka się w maksymalnie sześciu zabiegach.

By ustalić ile sesji depilacji będziemy potrzebować i, co za tym idzie, na jakie wydatki musimy się przygotować, trzeba wybrać się do dermatologa, który będzie taki zabieg wykonywał. On oceni na ile owłosienie jest podatne na zabiegi laserem oraz uprzedzi o warunkach koniecznych do spełnienia by depilacja była jak najskuteczniejsza.

- Na miesiąc przed wykonywanym zabiegiem, jak również pomiędzy kolejnymi sesjami pacjent nie powinien się opalać. Wiązka światła, która wypala włos aż do cebulki działa na melaninę zawartą we włosach. Gdy skóra jest opalona, zamiast na włosie, światło skupia się na ciemnej skórze, w której również znajduje się melanina. W takiej sytuacji depilacja nie przyniesie efektów - mówi dr.med Aleksandra Szlachcic, która w Krakowskim Ośrodku medycznym OSTEOMED wykonała setki tego typu zabiegów.

Drugim warunkiem skutecznej depilacji laserowej jest nie korzystanie z innych metod depilacji takich jak wosk, pasta cukrowa czy depilatory. Pozbywając się włosków wraz
z cebulkami unikamy możliwości zlikwidowania ich laserem. Niewskazana jest zatem jakakolwiek depilacja na miesiąc przed zabiegiem – najlepiej zarówno przed jak i pomiędzy kolejnymi sesjami, używać do tego maszynki do golenia.

Istnieje wiele mitów na temat tego rodzaju depilacji. Jednym z najczęściej powtarzających się jest ten mówiący, że jest to bardzo bolesny zabieg. Jest to jednak kwestia jak najbardziej indywidualna, zależna od wrażliwości na ból danej osoby. Ponadto dzisiejszy rynek kosmetyczny oferuje różnego rodzaju maści niwelujące ból lub niemalże całkowicie znieczulające, które można stosować przed zabiegiem. Jeśli mimo wszystko ból jest zbyt dokuczliwy należy także poprosić lekarza o zmniejszenie intensywności promieni.
Kolejnym, często powtarzanym, mitem jest to, iż nie można go stosować u osób, którym wrastają włosy. Wręcz przeciwnie - jeśli włosy nadmiernie wrastają , tworzą krostki i stany zapalne depilacja laserowa jest jedynym ratunkiem. Pozwala bowiem usunąć nieprawidłowo rosnący włos.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.