Mega szpital w Łodzi: budowę rozpoczęto "za Gierka". Prace nadal trwają

Udostępnij:
Ten szpital buduje się już 43 lata. Jego właściciel, łódzki uniwersytet zapowiada tymczasem: jeszcze 5 lat i skończymy. Termin długi, ale za to efekt ma być imponujący. Chodzi o Centrum Kliniczno-Dydaktyczne, czyli szpital przy ul. Pomorskiej w Łodzi.
- Przeniesione zostaną tam kliniki z innych łódzkich szpitali. Władze Uniwersytetu Medycznego zapowiedziały zakończenie budowy CKD w 2023 r. Budowa tego giganta trwa od 43 lat. Ma to być najnowocześniejszy szpital w woj. łódzkim i jeden z najlepszych w Europie – pisze „Dziennik Łódzki”.

Kiedy w 1975 r. rozpoczynano jego budowę, CKD nazywano perełką. Później było już gorzej, bo budowa szpitala przeciągała się na kolejne lata. Dziś zapowiedzi są poważne, bo idą za nimi wielkie pieniądze. Inwestycja ma kosztować 474 mln zł.

Jak informuje dziennik znaczna większość tej kwoty pochodzi z budżetu państwa, zaś 20,8 mln zł to pieniądze z budżetu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który jest właścicielem Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.

W CKD będzie m.in. Akademicki Ośrodek Onkologiczny. Zostaną przeniesione tu uniwersyteckie kliniki onkologiczne z wojewódzkiego szpitala im. Kopernika, prawdopodobnie razem z częścią pracującego tam personelu. Przeniesiona zostanie też klinika chirurgii prof. Adama Dzikiego ze szpitala im. WAM przy pl. Hallera, endokrynologia ze szpitala im. Sterlinga, geriatria ze szpitala na Stokach i cały szpital im. Madurowicza.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.