Możliwości optymalizacji procesu leczenia pacjentów i pracy lekarzy

Udostępnij:
O Gabinecie drWidget i Systemie Informacji Medycznych rozmawiamy z Dominikiem Kiedą, dyrektorem EDM w LekSeek Polska.
Państwa firma oferuje System Informacji Medycznej, którego elementy można wdrożyć w aplikacjach mobilnych i serwisach internetowych. Dla kogo przeznaczone są te narzędzia?
Z narzędzi Systemu Informacji Medycznych mogą korzystać m.in. lekarze i pacjenci. Aspekt lekarski jest dla nas bardzo istotny. SIM pozwala całościowo optymalizować ich pracę. W naszej ocenie wprowadza nową jakość leczenia, bo mówimy o medycynie personalizowanej. Bezpiecznie gromadzone dane są przetwarzane i pokazywane lekarzowi, gdy rozpoczyna terapię pacjenta lub ją kontynuuje. Dane zebrane w jednym miejscu wpływają na poprawę jakość pracy lekarza i leczenia pacjenta.

Jak System Informacji Medycznej pomaga lekarzom w codziennej pracy?
Tworząc narzędzia SIM, chcieliśmy zapewnić lekarzom wszechstronną pomoc i ułatwić im pracę na wielu płaszczyznach.
Zaczynając od rozpoznań medycznych. Na ich podstawie lekarz może wyciągać wnioski, na co najczęściej chorują pacjenci, jakie programy profilaktyczne należałoby wprowadzać w skali kraju.
Kolejnym istotnym elementem SIM jest baza interakcji. W tradycyjnej dokumentacji medycznej lekarz nie jest w stanie sprawdzić wszystkich preparatów, które przyjmuje pacjent. Po pierwsze, nie ma dostępu do takich informacji. Po drugie, pacjent może nie pamiętać, jakie leki zażywa. Zdarza się to głównie u osób starszych, które nie zawsze pamiętają, na co chorują lub jakie leki przyjmują.
To stwarza ogromne zagrożenie, jeżeli trzeba wprowadzić nowy lek. Nasze rozwiązania sprawdzają interakcje pomiędzy zalecanymi lekami. Pozwalają uniknąć sytuacji prowadzących do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet śmierci.

Czy państwa aplikacja i narzędzia tworzone są wyłącznie na podstawie doświadczenia i Systemu Informacji Medycznych?
Oferujemy rozwiązania technologiczne i chcemy jak najlepiej poznać potrzeby lekarzy. W związku z tym przy tworzeniu narzędzia Gabinet drWidget powołaliśmy Radę Gabinetu. W jej skład wchodzi grono lekarzy dzielących się swoją wiedzą i pomagających nam tworzyć optymalną aplikację do EDM.

Czy z programu może korzystać każda placówka medyczna chcąca wesprzeć lekarzy w codziennej pracy?
Gabinet drWidget jest bezpłatną aplikacją dla użytkowników. Każda przychodnia może korzystać z w pełni profesjonalnego narzędzia, które pozwala kompleksowo obsługiwać duże placówki i gabinety lekarskie.

Czy to oznacza, że Gabinet drWidget jest gotowym produktem? Czy jest cały czas ulepszany, wdrażane są nowe funkcjonalności?

Mam nadzieję, że aplikacja nigdy nie będzie gotowym produktem, zależy nam na jej rozbudowywaniu. Chcemy, aby nasze rozwiązania jeszcze lepiej optymalizowały proces leczenia pacjentów i pracę lekarzy. Chcemy, aby ten system, „ulepszając się”, ulepszał służbę zdrowia w Polsce.


 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.