123RF/zdjęcie ilustracyjne

Mrożące krew w żyłach popisy

Udostępnij:

Polscy youtuberzy przesadzili – za 250 tys. zł uczestnicy wyzwania musieli wytrzymać w basenie wypełnionym lodowatą wodą pół godziny. Zakończyło się to interwencją medyków, a jeden z zawodników znalazł się w stanie krytycznym. 

Nowy odcinek programu youtubera Friza pod tytułem „Challenger” omal nie zakończył się tragedią.

Kto, co?

Karol Wiśniewski, działający pod pseudonimem Friz, to jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Jego kanał obserwuje ponad 5 mln osób. Influencer słynie z organizowania projektów, które są popularne w sieci.

„Challenger” to jego najnowszy projekt. Wybrani influencerzy rywalizują między sobą w różnych konkurencjach. Osoba, która najlepiej poradzi sobie w jak największej liczbie wyzwań, otrzyma 250 tys. zł.

30 listopada pojawiło się w sieci wideo, w którym czworo zawodników zanurzało się w basenie wypełnionym bardzo zimną wodą z kostkami lodu.

Na początku zapowiadało się niewinnie, natomiast im więcej czasu spędzali w mroźnych warunkach, tym gorsze było ich samopoczucie. Do samego końca wyzwania wytrzymało trzech mężczyzn, którzy spędzili w basenie godzinę.

Ostatecznie ratownicy medyczni musieli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom patologicznej zabawy.

Niektóre z tych osób stwierdziły, że ich ciała zostały trwale okaleczone przez odmrożenia, jakich doznały w obrębie rąk i nóg.

Do prokuratury

Okazało się, że influencer może mieć kłopoty przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział skierowanie w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury – poinformował o tym na X.

– Mężczyzna o pseudonimie Friz doprowadził do sytuacji w trakcie, której doszło do bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia zdrowia i życia kilku osób. Osoby biorące udział w programie zostały zachęcone do wzięcia udziału w bardzo niebezpiecznym wyzwaniu. Miały siedzieć jak najdłużej w lodowatej wodzie. Takie działanie może wypełnić znamiona złamania kilku przepisów Kodeksu karnego: 160 kk, 165 kk i innych.
Pokazywanie tego typu treści dzieciom i młodzieży można też uznać za naruszenie artykułu 255 Kodeksu karnego – wyjaśniono.

O sprawie poinformowały też Wirtualna Polska i „Fakt”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.