Nowi konsultanci wojewódzcy na Lubelszczyźnie
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie poinformował, że wojewoda lubelski Krzysztof Komorski powołał czterech nowych konsultantów wojewódzkich.
Funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki nadal pełnić będzie dr n. o zdr. Marzena Kotus. To kierownik personelu pielęgniarskiego w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Jest także asystentem w Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz wiceprzewodniczącą Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki.
Dr n. med. Agata Kot została powołana do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej. Jest specjalistą w dziedzinie medycyny paliatywnej, medycyny rodzinnej oraz geriatrii. Na co dzień pracuje jako lekarz koordynujący na Oddziale Geriatrii i Medycyny Paliatywnej SPZOZ w Łęcznej oraz lekarz asystent w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
Na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny rodzinnej powołany został lek. Tomasz Zieliński, pracujący w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „PROMED” A. Szendała, T. Zieliński – Lekarze Spółka partnerska w Wysokiem. Tomasz Zieliński jest również prezesem Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców i wiceprezesem Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.
Od 1 grudnia funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii klinicznej pełnił będzie dr n. med. Tomasz Jankowski. To starszy asystent w Klinicznym Oddziale Pneumonologii, Alergologii, Onkologii Pulmonologicznej i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Wzmożonej Opieki Pulmonologicznej i Postcovidowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oraz adiunkt w Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie onkologii klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia raka płuc, raka piersi i prostaty, terapii spersonalizowanych i immunoterapii w onkologii. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych fazy II i III jako główny badacz i współbadacz oraz jako koordynator krajowy w badaniach klinicznych (rak piersi, rak żołądka).