Adam Koprowski

Podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia centrum robotycznego

Udostępnij:
Rozwój techniki umożliwia coraz efektywniejsze leczenie nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń – aby zapewnić krakowskim placówkom dostęp do najnowocześniejszych form terapii, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Jacek Popiel oraz dyrektorzy szpitali Wojciech Cyrul i Marcin Jędrychowski podpisali list intencyjny w sprawie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Robotycznej.
Poinformowano o tym na stronie internetowej uczelni, udostępniając zdjęcie z wydarzenia.



Od lewej: dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Jacek Popiel i dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Wojciech Cyrul.

Przedstawiciel Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pozostali sygnatariusze listu podkreślili, że „dostrzegają potrzebę kształcenia osób przygotowujących się do wykonywania zawodów medycznych przy wykorzystaniu najnowszych technologii”.

– Połączenie potencjału naukowego uczelni z doświadczeniem obu uniwersyteckich szpitali podniesie jakość kształcenia osób przygotowujących się do wykonywania zawodów medycznych w zakresie korzystania z najnowszych technologii, pozwoli również na stosowanie zaawansowanych technik medycznych i uzyskanie najlepszych wyników wdrożenia robotyki w leczeniu pacjentów i zapewnieniu im najwyższej jakości opieki medycznej – poinformowano, cytując fragment listu.

– W ostatnich lat nastąpił dynamiczny rozwój wysokospecjalistycznych rozwiązań z dziedziny robotyki medycznej, a dotychczasowe doświadczenia wskazują na wiele korzyści płynących z wykorzystania robotyki w efektywnym leczeniu pacjentów. Zabiegi z wykorzystaniem tych technologii są powszechnie uznawane za bezpieczne i zalecane w coraz szerszej grupie wskazań. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Szpital Uniwersytecki w Krakowie – jako najwyższej klasy placówki medyczne w tej części Europy – dysponują szerokim spektrum działań w programie szkoleniowym dla lekarzy z zakresu chirurgii robotycznej, a także zatrudniają specjalistów o uznanym doświadczeniu w stosowaniu leczenia przy użyciu najnowocześniejszych technologii małoinwazyjnych – zaznaczyli.

Kiedy powstanie centrum?

Tego na razie nie wiadomo.

Przeczytaj także: „Za manetkami i klawiaturami robotów medycznych jest człowiek”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.