Różnorodność wspiera innowacyjność

Udostępnij:
GSK Polska została sygnatariuszem międzynarodowej Karty Różnorodności. Firma zobowiązała się ten sposób do tworzenia kultury organizacyjnej, która zapewnia szacunek dla różnic między pracownikami, jak również przeciwdziała dyskryminacji.
Karta Różnorodności to promowana przez Komisję Europejską międzynarodowa inicjatywa, realizowana w wielu krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Podpisanie karty jest zobowiązaniem firmy do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy, działania na rzecz spójności i równości społecznej oraz tworzenia i promocji różnorodności. Jest także wyrazem gotowości firmy do zaangażowania wszystkich pracowników oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania.

Rozwój GSK oparty jest na innowacyjności – na świecie firma przeznacza rocznie około 4 mld funtów na badania i rozwój nad nowymi lekami i szczepionkami. Jednym z fundamentów innowacji jest współpraca osób pochodzących z różnych kultur oraz środowisk, będących w zróżnicowanym wieku, odmiennej płci, czy też mających inne doświadczenie życiowe i zawodowe. To pozwala docenić bogactwo poglądów i tworzyć atmosferę szacunku dla różnic między pracownikami oraz tolerancji dla niestandardowych pomysłów.

„Skuteczne zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy jest jednym z najlepszych sposobów na wyzwolenie kreatywności oraz zaangażowania pracowników. Różnorodność rozumiemy jako możliwość poznawania i ścierania się odmiennych opinii i wizji w taki sposób, aby były one źródłem inspiracji. – mówi Jerzy Toczyski, Prezes GSK w Polsce. Dzięki temu, jako firma, możemy skuteczniej tworzyć i dostarczać pacjentom innowacyjne terapie.”

Firma GSK stając się sygnatariuszem karty, nie tyko zobowiązała się przestrzegać zawartych w niej standardów, ale również potwierdziła, że posiada już odpowiednie polityki i rozwiązania pozwalające na zapewnienie równego traktowania i efektywne zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy. Obejmują one takie obszary jak: rekrutację, dostęp do szkoleń i awansów, wynagrodzenia, godzenie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym i rodzinnym, ochronę przed mobbingiem czy też ochronę przed nieuzasadnionym zwolnieniem.

Patronat honorowy nad Kartą Różnorodności w Polsce objęli pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, rzecznik praw obywatelskich oraz minister pracy i polityki społecznej. Koordynatorem projektu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Więcej na temat Karty Różnorodności można przeczytać na stronie www.kartaroznorodnosci.pl
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.