Specjalizacje, Kategorie, Działy

Czy chemioterapia nowotworów trzustki, płuca i chłoniaka stanie się mniej uciążliwa?

Udostępnij:
Naukowcy z Cleveland Clinic pracują nad lekami, które zminimalizują działania niepożądane chemioterapii w leczeniu raka trzustki, płuca oraz chłoniaka.
Jak podaje serwis, opracowano leki, które mogą hamować „wyłączające” enzymy odpowiedzialne za namnażanie komórek nowotworowych, nie powodując działań niepożądanych. Pierwszy taki nowy lek został już przetestowany. Następnie naukowcy skupią się na trzech innych typach nowotworów: trzustkowym, który jest najbardziej śmiertelnym, rakiem płuc, który jest najczęstszym nowotworem i chłoniakiem, który dotyka zarówno osób młodych, jak i starszych.

- W następnych badaniach klinicznych chcemy skupić się na opracowaniu leków na nowotwory krwi, szpiku oraz drobnokomórkowego raka płuc. Dzięki pomocy filantropijnej mamy nadzieję opracować inne podobne leki, zbliżając nas do celu: nietoksyczne, naukowo uzasadnione leki na raka - mówi dr Yogen Saunthararajah z Cleveland Clinic.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.