Specjalizacje, Kategorie, Działy
WSW w Legnicy

W szpitalu w Legnicy otwarto Oddział Onkologii Klinicznej wraz z ambulatorium chemioterapii

Udostępnij:
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy oddano do użytku Oddział Onkologii Klinicznej wraz z ambulatorium chemioterapii. Inwestycję sfinansowano ze środków samorządu woj. dolnośląskiego. Dotacja na ten cel wyniosła 7,7 mln zł.
Oddział od 8 maja przyjmuje już pacjentów. Inwestycję sfinansowano ze środków samorządu woj. dolnośląskiego w kwocie 7,7 mln zł.

– Utworzenie skoordynowanej opieki onkologicznej jest niezbędne, szczególnie ze względu na rosnące potrzeby w tym zakresie. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom onkologicznym nowoczesnych warunków leczenia w całym regionie – powiedział cytowany w komunikacie Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek woj. dolnośląskiego.

Po przebudowie nowy oddział ma 8,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej. – Jego istnienie jest komplementarne do działalności innych komórek organizacyjnych szpitala, takich jak oddział chirurgii onkologicznej, oraz poradni szpitalnych, a także jednostek zewnętrznych, jak na przykład Zakład Radioterapii DCO filia w Legnicy – napisano w komunikacie.

W ambulatorium chemioterapii wykonano m.in. pomieszczenia rejestracji i poczekalni, konsultacyjny pokój lekarski, pokój przyjęcia i rozdziału cytostatyków, dwie sale zespołu dziennego chemioterapii, pokój wypoczynkowy oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

Ambulatorium dysponuje 10 stanowiskami do chemioterapii. Podczas podawania cytostatyków pacjenci będą pod nadzorem pielęgniarskim. Po zakończonej chemioterapii udadzą się do pokoju wypoczynkowego, a następnie do domu lub wrócą na oddział.

W Oddziale Onkologii Klinicznej powstało m.in. pięć pokoi dwułóżkowych i jedna izolatka, punkt pielęgniarski, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pomieszczenia higieniczno-sanitarne przy salach chorych wyposażone w natrysk (oraz jedno przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich), a także łazienka dla osób z niepełnosprawnościami. Zostały także utworzone pomieszczenia ogólne: pokój pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy i sekretariat medyczny. Oddział liczy 15 łóżek.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.