Konkurs NIL IN „Wdrożenie innowacji w opiece zdrowotnej” – podziękowania dla Termedii
Tagi: | Termedia, wyróżnienie, Naczelna Izba Lekarska, Sieć Lekarzy Innowatorów, konkurs, Artur Drobniak |
21 listopada poznaliśmy zwycięzców konkursu „Wdrożenie innowacji w opiece zdrowotnej" Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej, którego celem była prezentacja wdrożonych już innowacyjnych projektów oraz wyróżnienie liderów promujących nowe technologie w medycynie. Dr Artur Drobniak podziękował wydawnictwu Termedia za zaangażowanie w promocję konkursu.
Celem konkursu „Wdrożenie innowacji w opiece zdrowotnej" NIL IN było promowanie nowych rozwiązań i dobrych praktyk poprzez wyróżnienie przychodni i szpitali, które wypracowały metody na skuteczne wdrożenie innowacji, oraz wyróżnienie liderów, których działania wdrożeniowe, edukacyjne i w obszarze publicznym szeroko wspierają i promują innowacje.
Przedstawienie laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się podczas gali finałowej w siedzibie NIL w Warszawie 21 listopada.
Wydawnictwo medyczne Termedia było patronem medialnym konkursu „Wdrożenie innowacji w opiece zdrowotnej” NIL IN, a w kapitule konkursu zasiadała z ramienia „Menedżera Zdrowia” dyrektor działu dziennikarskiego Marzena Sygut-Mirek.
Dr Artur Drobniak podczas gali podziękował Termedii i „Menedżerowi Zdrowia” za wsparcie i zaangażowanie medialne w promocję konkursu.
Wyróżnienie odebrała w imieniu wydawnictwa dziennikarka Termedii Milena Motyl.
Finał konkursu NIL IN
Konkurs skierowany był m.in. do lekarzy i personelu medycznego, kierownictwa placówek, personelu administracyjnego, informatyków i ekspertów ds. nowych technologii. Do udziału w nim zostały zaproszone osoby wdrażające innowacyjne pomysły w pojedynczych placówkach, jak również te, których rozwiązania i narzędzia działają już na szeroką skalę.
Jak podkreśla NIL, celem konkursu było promowanie nowych rozwiązań i dobrych praktyk, poprzez wyróżnienie przychodni i szpitali pracujących nad metodami skutecznych wdrożeń innowacji. Podczas gali wręczenia wyróżnień odbyła się prezentacja liderów, których działania edukacyjne także w obszarze publicznym szeroko wspierają i promują innowacje.
Zgłoszenia do konkursu były przyjmowane w trzech kategoriach: opieka ambulatoryjna, szpitalnictwo, innowatorka/innowator.
Wyróżnienie najlepszych innowacji należało do kapituły konkursu, do której zaproszono 45 reprezentantów sieci placówek publicznych i prywatnych, organizacji pacjenckich, towarzystw naukowych, uczelni, instytucji publicznych i innowacyjnych producentów technologii. Członkowie jury oceniali nadsyłane pomysły i wyłonili najlepsze rozwiązania organizacyjne, technologiczne i informatyczne.
Laureaci konkursu:
Kategoria szpitalnictwo:
System telemedyczny iWound, wdrożony w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.
Kategoria opieka ambulatoryjna:
Oprogramowanie systemowe do zarządzania opieką koordynowaną Centermed Sp. z o.o. z Tarnowa.
Kategoria innowatorka/innowator:
Jarosław Biliński z Human Biome Institute za wdrożenie innowacji Mbiotix HBI Caps – doustna mikrobiota jelitowa.