Kartoteka pacjenta w telefonie

Udostępnij:
Firma Noidss z Katowic wprowadziła na rynek bezpłatną aplikację MinHolder, dzięki której można mieć kompletną wiedzę na temat swojego stanu zdrowia zawsze przy sobie. Dostępność w dziewięciu językach oraz wykorzystanie międzynarodowej klasyfikacji chorób sprawia, że ma ona praktyczne zastosowanie również poza granicami naszego kraju.
Aplikację można pobrać w sklepie App Store dla urządzeń opartych na systemie iOS oraz Google Play dla oprogramowania Android. Umożliwia ona wyświetlenie danych aż w dziewięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, chińskim, japońskim i arabskim. Dzięki wielojęzyczności oraz zastosowaniu międzynarodowej klasyfikacji chorób aplikacja może wesprzeć użytkownika nie tylko na terenie Polski, ale i w przypadku niedyspozycji zdrowotnej podczas pobytu za granicą. Wystarczy wybrać odpowiedni język i udostępnić lekarzowi swój Rescue Code. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi martwić się barierami językowymi, a lekarz otrzymuje kompletną wiedzę na temat przybyłego do niego pacjenta.

Wsparcie dla pacjenta oraz lekarzy

Aplikacja stanowi uzupełnienie oferowanego przez firmę Noidss Sp. z o.o. systemu MinHolder, którego zadaniem jest wsparcie posiadaczy e-kartoteki w zakresie działań związanych z ochroną ich zdrowia. W skład pełnego pakietu wchodzą: platforma internetowa MinHolderNet, karta (na wzór kredytowej) zawierająca unikalny, osobisty Rescue Code, kod ten jest również umieszczany na wchodzącej w skład zestawu opasce na rękę oraz etui na dokumenty. Pakiet uzupełniają naklejki na przednią i boczną szybę samochodu oraz nieco mniejsze - na urządzenia mobilne. Koszt całego pakietu to 35 złotych - jest to opłata jednorazowa.
- 86% Polaków przechowuje swoją dokumentację medyczną. Tak wynika z badań wykonanych na zlecenie naszej firmy przez SW Research. Platforma MinHolderNet to alternatywa dla dotychczasowego sposobu przechowywania informacji o stanie zdrowia, które gromadziliśmy do tej pory w teczce czy segregatorze. Oprócz podstawowych danych można tam zamieszczać również informacje niestandardowe, takie jak: wiadomości o przebytych zabiegach, karmieniu piersią, ciąży, o ostatnich niebezpiecznych zdarzeniach typu ukąszenie kleszcza, upadek z wysokości, urazach głowy, przyjmowanych lekach, alergiach itp. Do zawartości e-kartoteki można także dodać pliki z wynikami badań czy opisy zdjęć RTG. Zgromadzone informacje są zabezpieczone przed ingerencją osób postronnych, uzyskaliśmy w tym zakresie pozytywną opinię Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Na zakup naszego rozwiązania najczęściej decydują się podróżnicy, osoby przewlekle chore oraz rodzice, gdyż w ten sposób mogą dodatkowo zabezpieczyć swoje pociechy, choćby podczas szkolnej wycieczki. Nauczyciel po wpisaniu Rescue Codu ma dostęp do informacji dotyczących np. przyjmowanych leków, stosowanych diet itp. – mówi Sebastian Szajter, prezes zarządu Noidss Sp. z o.o.

Nieprzygotowany pacjent zmniejsza efektywność wizyty

Oferowane przez firmę rozwiązanie może także ułatwić pracę samym lekarzom, którzy często narzekają, że pacjenci w ogóle nie przygotowują się do wizyty, nie pamiętają nazw przyjmowanych leków, czy też nie do końca potrafią odtworzyć genezę swojej choroby. Może być to problematyczne zwłaszcza, gdy chory zmienia swojego lekarza prowadzącego. Informacje do e-kartoteki wprowadza jej właściciel, to on zarządza jej treścią i ma bezpośredni wpływ na znajdujące się tam dane. Systematyczne uzupełnianie e-kartoteki, np. po każdej wizycie u lekarza, wprowadzanie informacji dotyczących przyjmowanych leków, czy zamieszczanie plików z wynikami badań powoduje, że MinHolder staje się wartościową bazą wiedzy medycznej na temat użytkownika. Lekarz uzyskuje dostęp do tej wiedzy wpisując na platformie udostępniony mu przez pacjenta Rescue Code. Może również zarejestrować się w platformie i sam zamieszczać niezbędne informacje. Wystarczy, że wpisze numer PESEL swojego pacjenta.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.