Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia wymaga pilnej diagnostyki i leczenia

Udostępnij:
„Moczeniu nocnemu powiedz: Dobranoc!” – pod takim hasłem 4 kwietnia 2014 r. o 17.00 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przy ulicy Dębinki 7 (budynek nr 2, sala wykładowa im. Ludwika Rydygiera) odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dla rodziców dzieci z problemem moczenia nocnego.
Zgłoszenie uczestnictwa oraz więcej informacji pod numerem telefonu 500 210 107 lub e-mailem kampania@uronef.pl

Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy rodziców na temat moczenia nocnego u dzieci, diagnostyki, sposobu leczenia oraz właściwych metod postępowania z dzieckiem zmagającym się z problemem. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z lekarzami specjalistami zajmującymi się moczeniem nocnym u dzieci oraz psychologiem i uzyskać informacje na interesujące ich zagadnienia. Panel ekspercki poprowadzi dr med. Michał Maternik – nefrolog dziecięcy z Kliniki Chorób Nerek i Nadciśnienia Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych dzieci moczące się w nocy będą mogły również skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. Zapisy na indywidualne wizyty lekarskie będą odbywały się bezpośrednio po spotkaniu 4 kwietnia.

Spotkanie edukacyjne oraz konsultacje lekarskie są częścią rozpoczętej w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci, ogólnopolskiej kampanii społecznej o charakterze edukacyjnym pt. „Moczeniu nocnemu powiedz: Dobranoc!”. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy rodziców i lekarzy w zakresie moczenia nocnego u dzieci oraz przełamanie funkcjonujących na ten temat stereotypów. Ma ona też za zadanie popularyzację wśród nich serwisu edukacyjnego www.moczenieudzieci.pl zawierającego kompendium wiedzy i porad w zakresie moczenia nocnego u dzieci.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.