123RF

Nowa szansa dla pacjentów cierpiących na jaskrę

Udostępnij:

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadzono zabieg wszczepienia implantu jaskrowego PGI. To szansa dla pacjentów cierpiących na jaskrę u których standardowe metody leczenia okazały się nieskuteczne.

Implant PGI jest zalecany pacjentom z zaawansowaną jaskrą, u których standardowe metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Muszą przyjmować wiele leków lub mają trudności z systematycznym stosowaniem kropli. Jak poinformowała prof. Dorota Wyględowska-Promieńska, kierująca Oddziałem Okulistyki Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, aż 75 proc. pacjentów po wszczepieniu tego nowoczesnego implantu nie potrzebuje dodatkowych leków, a skuteczność tej metody utrzymuje się przez co najmniej trzy lata.

- Najnowsze badania kliniczne pokazują, że ta metoda może przynieść znacząco lepsze rezultaty niż dotychczas stosowane rozwiązania. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów, u których tradycyjne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów – podkreśliła prof. Dorota Wyględowska-Promieńska.

Placówka poinformowała, że planuje na stałe wprowadzić zabieg wszczepienia implantu PGI. To część szerszej strategii rozwoju nowoczesnych metod leczenia chorób oczu w regionie, bo jaskra, będąca jedną z głównych przyczyn utraty wzroku, dotyka coraz większej liczby osób.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach powstało w 2016 r. z połączenia Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii oraz Centralnego Szpitala Klinicznego. To placówka wielospecjalistyczna zapewniająca pacjentom leczenie w ponad 20 specjalizacjach.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.