NEUROLOGIA
Stwardnienie rozsiane
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy

VII Konferencja Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN – znamy program

Udostępnij:
Prezentujemy szczegóły programu VII Konferencji Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 stycznia 2025 r. w Warszawie.
Program konferencji został przygotowany pod nadzorem naukowym prof. dr hab. n. med. Moniki Adamczyk-Sowy, kierującej Katedrą i Kliniką Neurologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prezes Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, przewodniczącej oddziału śląskiego PTN.

Tematyka wydarzenia jak co roku poświęcona jest zarówno badaniom naukowym, jak i problemom związanym z diagnostyką oraz organizacją leczenia chorób neuroimmunologicznych w Polsce. Szerokie spektrum tematów zapewnia interdyscyplinarne podejście, angażując neurologów, immunologów i innych specjalistów z zakresu medycyny.

Pierwszy z dwóch dni konferencyjnych rozpocznie się sesją poświęconą nowoczesnym podejściom do leczenia stwardnienia rozsianego. Wykłady obejmą tematykę skuteczności nowych terapii, takich jak ofatumumab i okrelizumab, które zmieniają standardy leczenia choroby. Omówione zostaną także zaburzenia funkcji poznawczych u pacjentów z SM oraz miejsce kladrybiny w sekwencji terapii.

Dzień drugi wydarzenia rozpocznie się sesją pt. „Postępy w neuroimmunologii”, w której omówione zostaną nowe kryteria diagnostyczne McDonalda i ich wpływ na praktykę kliniczną. Prelegenci przedstawią także przegląd najważniejszych wydarzeń z międzynarodowej konferencji ECTRIMS 2024 oraz innowacyjne podejścia terapeutyczne w miastenii gravis.

W kolejnej sesji prezentowane będą najlepsze polskie publikacje naukowe 2024 roku. Tematy obejmą m.in. związki między depresją a stwardnieniem rozsianym, reakcje poszczepienne u pacjentów z SM oraz ocenę potencjalnych procesów neurodegeneracji i zapalenia w SM.

Trzecia sesja to przegląd projektów realizowanych przez Sekcję Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN. Uczestnicy dowiedzą się o aktualizacjach rekomendacji dotyczących diagnostyki i terapii SM oraz chorób ze spektrum NMO, a także o projektach takich jak „Akademia SMologa” czy badania atrofii mózgu u pacjentów z SM.

Konferencję zakończy sesja ciekawych przypadków klinicznych, w której zaprezentowane zostaną złożone i nietypowe przypadki diagnostyczne oraz terapeutyczne, w tym pacjentów z zespołem MOGAD, CLIPPERS czy rzadkimi chorobami autoimmunologicznymi.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzenia!

PROGRAM


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.