Dawid Żuchowicz/Agencja Wyborcza.pl

Anna Rulkiewicz o wypłatach – polemika

Udostępnij:

– W sektorze prywatnym różnice w wynagrodzeniach lekarzy zrównoważymy dobrymi warunkami pracy, organizacją i bezpieczeństwem – komentuje prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz, odnosząc się do zarzutów dyrektora szpitala klinicznego o wypłaty w podmiotach niepublicznych.

Wypowiedź dyrektora
Czy brak lekarzy i coraz większe wydatki związane ze wzrostem wynagrodzeń personelu medycznego to duży kłopot w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu?

– Dobrze byłoby wtedy, gdyby liczba wykształconych i doświadczonych osób, z którymi chcemy współpracować, była wystarczająca – niestety, tak nie jest. Jednym z największych problemów większości zarządzających szpitalami jest pozyskanie specjalistów mogących udzielać świadczeń medycznych w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz histopatologii. Znalezienie dobrej ekipy to ogromne wyzwanie. Tym bardziej że coraz więcej jest podmiotów prywatnych, czyli – jak złośliwie określam – pracujących od 15 do późnych godzin wieczornych. Mnie i innym dyrektorom szpitali klinicznych trudno konkurować z proponowanymi wynagrodzeniami i warunkami pracy w sektorze prywatnym. Pracownicy mojego szpitala otrzymują pensje z pieniędzy publicznych, które są precyzyjnie rozliczane i kontrolowane. Zdaję sobie sprawę, że nie mam na to wpływu. Jeśli chodzi o konkurencyjność, chcę wygrać jakością. Staram się, aby była najwyższa z możliwych – odpowiedział dyrektor szpitala Maciej Wilczak.

Fragment wypowiedzi eksperta (z wywiadu pod tytułem „Jaka jest porodówka Macieja Wilczaka?”) opublikowaliśmy na X.

Polemika prezes
Zareagowała prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz.

– Nie zgadzam się z przedstawionym stanowiskiem – napisała przedstawicielka sektora prywatnego.

Jak to uzasadniła?

Przeczytaj także: „Ilu lekarzy powinno być w Polsce?”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.