REUMATOLOGIA
Reumatoidalne zapalenie stawów
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy

Reumatologiczne wydarzenia naukowe 2025 roku – cztery wyjątkowe konferencje!

Udostępnij:

Nasze wydarzenia to niepowtarzalne okazje do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie.




Na pierwszą z nich zapraszamy już 27 lutego do Poznania. Zdrowe Kości i Stawy to unikatowo sprofilowane wydarzenie skierowane do reumatologów, ortopedów, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów innych dziedzin. Wśród tematów najbliższej edycji znalazły się kwestie związane z leczeniem osteoporozy: organizacja profilaktyki i terapii osteoporozy w Polsce w roku 2025; program lekowy B.160 – leczenie osteoporozy pomenopauzalnej czy personalizacja leczenia w osteoporozie. Eksperci zajmą się również patofizjologią i skutkami klinicznej choroby zwyrodnieniowej oraz jej leczeniem farmakologicznym ze szczególnym uwzględnieniem znanych leków w nowej odsłonie. W programie również: walidacja algorytmu ryzyka złamań POL-RISK – stan na rok 2025, zakrzepica tętnicza i żylna oraz zatorowość płucna u chorych z zapaleniami stawów, a także nieco lżejsze tematy związane z aktywnością sportową, czyli biegowy trening interwałowy – jak ćwiczyć, aby nie obciążać stawów. Kierownikiem naukowym tego wydarzenia jest prof. Piotr Leszczyński. Uczestnicy będą mogli wziąć też udział w praktycznych kursach, takich jak DXA, VFA oraz REMS, które zakończą się certyfikacją.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

REJESTRACJA



Niecały miesiąc później zapraszamy do Wrocławia na XVI Konferencję Nowe Trendy w Reumatologii (20–21 marca 2025 r.). Grono ekspertów pod kierownictwem naukowym prof. Piotra Wilanda zreferuje najnowsze wytyczne europejskie oraz postępy w diagnostyce i terapii chorób reumatycznych. Jedno z najważniejszych pytań dotyczy tego, co nowego może wnieść diagnostyka obrazowa w reumatologii w roku 2025. Jak wiadomo, choroby autoimmunologiczne mają niejedno imię. Eksperci dyskutować będą o tym, kiedy pomóc może reumatolog, a kiedy także inny specjalista w praktyce ambulatoryjnej oraz omówią kwestię pacjentów reumatologicznych na SOR z uwzględnieniem pytania, w jakich przypadkach można poczekać, a w jakich pacjent musi zostać przyjęty od razu. W programie także praktyczne podejście do zakażeń w chorobach reumatycznych oraz sesja poświęcona temu, jak kliniczne przypadki mogą pomóc lekarzom w terapii ich pacjentów.

Zarejestruj się:

REJESTRACJA



Jedną z najczęściej występujących chorób reumatologicznych jest RZS. W Polsce cierpi na nie około 300 tys. Polaków. Dzięki rozwojowi nauki i metodom biologii molekularnej od dwóch dekad, produkowane są leki biologiczne. W kwietniu (11-12.04.) w Bydgoszczy spotkają się eksperci pod kierownictwem prof. Sławomira Jeki na konferencji zatytułowanej  20 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce. Eksperci z Polski i zagranicy podzielą się doświadczeniami i omówią perspektywy terapii biologicznych, w tym ich skuteczność w różnych krajach. W programie znajdą się także sesje poświęcone reumatoidalnemu zapaleniu stawów, młodzieńczemu idiopatycznemu zapaleniu stawów oraz terapii łuszczycowego zapalenia stawów. Eksperci zreferują kwestie dostępu do nowoczesnych terapii i ewolucję, jaka pojawia się w programach lekowych w reumatologii. Mówiąc o innowacjach i przyszłości, nie sposób pominąć aspektów finansowych. Uczestnicy wydarzenia spotkają się również na panelu zatytułowanym: „Nakłady finansowe na terapie biologiczne i innowacyjne: Inwestycja w przyszłość”.


ZAREJESTRUJ SIĘ



Miesiąc później od 22 do 24 maja zapraszamy do Krakowa na konferencję Kontrowersje i Postępy w Reumatologii. W komitecie naukowym zasiedli prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko, dr hab. n. med. Marek Żuber, prof. nadzw. oraz dr hab. n. med. Bogdan Batko, prof. nadzw. Eksperci i praktycy będą dyskutować o postępach i kontrowersjach zarówno w zakresie diagnostyki, leczenia, jak i zrozumienia mechanizmów chorób reumatycznych. Jaka będzie odpowiedź organizmu pacjenta na terapie celowane? Jak długotrwała i skuteczna może być kontrola choroby? Wybór odpowiednich terapii i optymalne leczenie pacjenta nadal stanowią spore wyzwanie dla reumatologów.



ZAREJESTRUJ SIĘ





 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2025 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.